4. veľtrh chovateľských potrieb FOR PETS bol obrovským sklamaním

Aktuálny ročník veľtrhu chovateľských potrieb FOR PETS bol pre mňa absolútnym sklamaním. Rok od roku je to horšie a tento ročník považujem za absolútny prepadák. Je jasné, že spojenie viacerých výstav zároveň je pre centrum spásou, pretože za jedno vstupné sa návštevníci môžu pozrieť kamkoľvek, ale klesá tým úroveň jednotlivých častí.
Na výstavy sa dostanú aj tí, čo ich to nezaujíma, robia hluk a bordel a celkovo to pôsobí chaoticky a nezvládnuto.

Každý rok sa snažím navštíviť všetky akcie venujúce sa chovateľstvu, o ktorých viem a ktoré sa konajú niekde nablízku. FOR PETS patril k mojím obľúbeným podujatiam. Jeho posledný ročník je ale najhorší, aký som zažil. Keby som nemal internetovú vstupenku so zľavou 50 Kč, tak by som extrémne ľutoval, že som tam bol.

Vystavovatelia sú každý rok tí istí. Nevidel som skoro žiadne novinky. Produkty sa rovnako opakujú a človek, ktorý sa o tento segment naozaj zaujíma, ostáva sklamaný. Na veľtrhoch sme zvyknutí aspoň dostať nejakú zaujímavú zľavu. Na tomto sa zníženie ceny často pohybovalo na úrovni akcie v e-shope či normálnej cene v e-shope. Ak si k tomu pripočítate cestovné náklady na veľtrh, tak by sa Vám viac oplatilo si to objednať z pohodlia domu a nechať si to doručiť bezstarostne až k dverám.
(Neskúmal som každého vystavovateľa ale čo som videl, bolo presne ako som napísal.)

Žiadne nové hračky, novinky v starostlivosti

Chcel som urobiť fotoreportáž, ale úprimne povedané, nebolo ani čo fotiť. Okrem krmív a liečiv som bol zvedavý na novinky v oblasti hračiek, škrabadlá nevídaných tvarov, mechanické a elektronické toalety. Bohužiaľ, nič také som nenašiel. Bežná výstava mačiek ma širšiu ponuku tovarov, ako tento veľtrh.

Som ale rád, že som v obrovskom stánku značky Huhubamboo videl tri mechanické hračky, ktoré poznám zo siete predajní PetCenter. Pokukoval som po nich už dlhšie, ale až tu som videl, že nie sú hodné asi 1/3 ceny.
Sú celé z plastu, veľmi jemného, nevyzerajú pekné a myslím že šikovnejšia mačky by ich zničila hneď. Mali ale dobré ceny – okolo 600Kč, pričom bežne sú v obchode o 1/3 drahšie.
Môj záujem o ne ale už nie je aktuálny 🙂

Huhubamboo Myška v díře – chytrá hračka pro kočky
http://www.petcenter.cz/e-shop/Hracky/D35830-320537-Hr-HUHU-EL-myska-v-dire/
Huhubamboo Schovaná myš fialová – chytrá hračka pro kočky
http://www.petcenter.cz/e-shop/Hracky/D35838-320545-Hr-HUHU-EL-schovana-mys-fialova/
Huhubamboo Clever rotující myš – chytrá hračka pro kočky
http://www.petcenter.cz/e-shop/Hracky/D35729-320436-Hr-HUHU-EL-CLEVER-TOY-hra-na-cihanou/

Sklamalo ma aj umiestnenie neziskových organizácií. Tie boli v hojnom počte. Úprimne dúfam, že aspoň im táto akcia priniesla nejaký osoh, zviditeľnenie či aspoň umiestnenie ich depozitných mačičiek. Veľmi ma zarazilo, že miesto pre ne sa našlo vedľa sekcie pre deti a mládež, odkiaľ sa valila hlučná hudba a krik. Tých miciek mi bolo veľmi ľúto.

Novinka od KIVIKIS

Bol som zvedavý najmä na pelešteky KIVIKIS z Litvy – môj záujem ale opadol pri cene 1000 Kč, čo je samozrejme len cena na výstave. Vyzerali krásne. V stánku premietali aj video, ako mačky doňho skáču a z neho von a vyzeralo to vábne. Ale tá cena je zarážajúca.
http://www.kivikis.com/

České bezobilninové krmivo s ryžou

Zaujala ma ale miestna značka krmiva pre mačky a psy od spoločnosti Nativia s.r.o.

Vystavovatel: Nativia s.r.o. – Hala 2 – A 13

Značka Nativia se na trhu s krmivy pro psy a kočky objevila teprve nedávno a úspěšně rozšiřuje svoji působnost na českém i zahraničním trhu.
Zásadní a určující vlastností krmiv Nativia je to, že ve svém složení neobsahují problematické obiloviny – pšenici a kukuřici, ale používá pouze rýži. Jako jedna z mála značek na trhu uvádí na obalech procentuálně téměř celé své složení v sušině výrobku a rovněž velmi důležitou informaci o obsahu živočišných bílkovin ze všech bílkovin v krmivu. Více na www.nativia-pet.cz

Krmivo i cena vyzerajú fayn, ale tá ryža ma odrádza a hrubý proteín je len 32%. Applaws síce obsahuje 4% zemiakov, ale podiel bielkovín je o 10% vyšší a živočíšna zložka má 80%. Cena za krmivo je síce priaznivá, ale poštovné od 166 Kč je zdieračstvo.

Viac o krmive nájdete tu:
http://www.nativia-pet.cz/cs/krmivo

Zoznam vystavovateľov:
http://www.for-pets.cz/2014/cz/nanave.asp

 photo 1969129_771830509507877_74827027_n_zps1d481a24.jpg

Za pol hodinu som naozaj nemal čo robiť a tak som si urobil druhé kolo a šiel domov.
Budúci rok budem naozaj zvažovať, či sa vôbec zúčastním.

Podobné články:
4. veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS 03-06.04.2014

2 Comments

  1. Dobrý deň Kajo,

    na Slovensku sú aj vyššie ceny. Poštovné 5 € je ešte dobré, ale poštovné od 10 € až do 15 €, to privedie do zúrivosti a vyhovárajú sa e-shopy, že nie sú zoohit , ani zoofast a lacnejšie sa nedá. V Čechách máte aspoň Falco, tí tvrdia, že konzervy majú 100 % mäsa a 800 g konzerva je cca 1 €. Ale e-shop chce objednávku za 100 €, aby bola doprava zdarma, pritom v Čechách na € už si nepamätám, ale okolo 20 – 30 €. To je rozdiel Čechy – Slovensko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.