Aimme dnes úspešne absolvovala II. čistenie chrupu a extrakciu 2 zubov

Levica Aimme dnes dopoludnia úspešne absolvovala už druhé čistenie chrupu od bodného kameňa. Rozhodli sme sa tak s veterinárom po každoročnej prehliadke. Ako som už spomínal pred 3 rokmi, keď tento zákrok podstúpila 1x, Aimme má aj problémy s krčkami zubov. Tie sa jej odhaľujú, narúšajú a kazia. Následne je zub citlivý, ďasná sa zapaľujú, sklovina je jemná a zúbok sa môže zlomiť.

Práve to sa aj stalo na ľavej strane. Na pravej sa jej zase u stoličky objavil kaz v krčku a ten spôsobil i zápal ďasna pod ním. Tento stav zapríčinil, že bola zvýšená citlivosť a Aimme mohla pociťovať i bolesť.  S pánom veterinárom sme sa teda dohodli, že zúbky sa ultrazvukom zase vyčistia a zároveň by sa odstránil fragmet zubu na ľavej strane a celá stolička na strane pravej.

Zákrok začal o 11:05 po dvoch injekciách. V rámci prípravy Aimme nesmela 8hodín piť a 24 hodín nič jesť. Zo solidarity si túto hladovku prežili aj ostatné tri mačky. Od pondelka som jej už podával ATB /tablety/ v rámci prevencie.

Po 45 minútach bolo po zákroku a mohol som si ju vziať domov. Tu som čakal  skoro 4 hodiny než sa začala prebúdzať a chodiť. Najskôr sa pomočila, potom sa 1x pozvracala, ale nič zásadné sa neudialo. Stále je ešte omámená a chodí ťarbavo sem a tam a občas a zvalí na zem.

Som ale rád, že zákrok zvládla na jednotku a že má teraz krásny, čistý a už len zdraví chrup. Všetky neduhy sa nám už podarilo odstrániť.

 

Podobné príspevky:

Aimme dnes úspešne absolvovala čistenie chrupu

Dentálne zdravie a čistenie zubov mojich mačiek

Dentálne zdravie mačiek a čistenie zubov u bytovej mačky

Zubný kameň a filter na vodu BRITA

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.