Mačičky sú skvelé v tom, ako vedia prespať takmer celý deň. Mnohé nemajú problém oddychovať i 12-15 či viac hodín. Za to sa rady poňaháňajú skoro ráno, keď my ešte chceme spať, alebo neskoro v noci, keď sa snažíme zaspať. Ak ale máte pevný pracovný čas, rytmus dňa, tak je vysoko pravdepodobné, že sa mu micky prispôsobia a budú vstávať s vami.

Mačací budíček je istý a nezlýha. Funguje na 100% a to i počas víkendov, sviatkov dovolenky či voľných dní. 🙂
Jeho prevedenie však býva rôzne. Niektoré mačky zvyknú po nás skákať, iné lovia nohy, mnohé mraučia ako o život, niektoré sa obtierajú o tvár, kým nás nezobudia.

Moje mačky klasicky vstávajú so slniečkom, teda podľa ročného obdobia závidí kedy. Momentálne to býva tak okolo 4-5 hodine ráno. Vtedy Robin a Lolinka majú hodinku hier. Behajú, skáču, jašia sa. Žiadna z mačiek ale ku mne nechodí a nebudí ma, takže klasický mačací budíček o rovnakej hodine každé ráno u nás nemáme.

Najkrajšie budenia sú tie, kde micka ide packou do tváre a tak sa snaží prebudiť svojho pánička. Otázkou je, či to mačky robia preto, aby sme nezaspali do práce, alebo len proste čakajú na svoj podiel krmiva. 🙂

Ako vás budia vaše cicíky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..