FOTOREPORTÁŽ: FIFe Světová výstava koček 2014

V poradí druhú svetovú výstavu v Prahe máme úspešne za sebou. Bola to akcia roka pre všetkých mačkárov, ale i laickú verejnosť, ktorá sa chovateľstvom nezaoberá. Vždy je to krásna príležitosť vidieť všetky tie nádherné micenky pod jednou strechou. Klasické malé výstavy sú síce fayn, ale svetová výstava je predsa len na úplne inej úrovni.

Keďže som mal možnosť vidieť aj svetovú výstavu v Bratislave , mohol som porovnávať. Úprimne som bol z tejto minulovíkendovej sklamaný. Priestorovo mi to prišlo chudobné, bez produkcie a dekorácie na úrovni. Výber obchodníkov bol chatrný a ich ceny boli rovnaké ako v malooobchode. Časy, keď vás obchodníci zastavovalia , živo diskutovali, sú už preč a o propagačných materiáloch či vzorkách ani nehovorím. To je prach čias minulých.

Z ponúkaných produktov som naozaj nevidel nič, čo by sa nedalo bežne zohnať – žiadne vychytávky, špecialitky a to ako na poli hračiek či potrieb, tak v oblasti krmív a výživy. Som mačací shopaholik (ale liečim sa 🙂  ), no ak to preženiem, tak v podstate nebolo za čo utrácať.

Kúpil som ale predsa dve veci – Borotalco – najlepší púder, ktorý sa naozaj ťažko zháňa a obraz od pána Metelky, ktorého mačkami inšpirovanú tvorbu obdivujem a zbieram.

Všetky tieto nedostatky ale vynahradil 3hodinový pohľad na plemená mačiek. Boli tam krásky všetkých druhov a bolo úžasné ich mať pod jednou strechou. Pri spätnom prezeraní fotiek som si ale uvedomil, ako mi je tých mačiek / modeliek ľúto. Hluk, krik, okoloidúci ľudia, vreskot detí, neustály zhon, blesk foťákov a strkanie prstov do klietok, …… nemajú to vôbec ľahké. Svojím miláčikom by som toto určite nemohol urobiť. Rád sa pozriem, ale moje micenky mám doma v pokoji a pohodlí.

Jedna z mála tamatických dekorácií

ďalšia Halloween dekorácia 🙂

a do tretice ..vrrrrr

nefotín NIKDY bleskom, ale tu sa mi to stalo omylom 🙁

 

Fotkami prispela i Lucie Křížková za čo jej ďakujem!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.