FOTOREPORTÁŽ: Na vínku v bare Černý kocour v Prahe

Praha je naším domovom už piaty rok. Milujem toto mesto, jeho dynamiku, ľudí, architektúru, kultúru a street art. Hlavne ale milujem vzťah k mačkám, ktoré sa tu dajú doslova nájsť na každom kroku. Od obchodov, cez reklamy, po ulice, bary , reštaurácie či veľmi obľúbené mačacie kaviarne. Len veľmi nedávno som v jednej z mojich obľúbených lokalít narazil na skvelý bar Černý kocour.

Doporučila mi ho kamarátka na naše klasické posedenie pri vínku. Už len cestou tam, na ich adresu, som natrafilna toto veselé grafiti.

Toto miesto je od tej chvíle pre mňa ikonické. Je ponuré v prízemí, tmavé, ale zo všetkých strán na vás pozerajú čierne mačičky. Na stenách sú to maľby, obrazy a fotky.

Na stole sú to hravé šálky /hneď by som si vzal domov 🙂 /

Cestou na toaletu vás očami premeria tento kocúrisko

No a na samotných toaletách sa môžete tešiť na spoločnosť rozmerovo nadmerných čiernych sfíng so žltými očami – strašidelné, že? 🙂

 

Pre milovníka mačiek je toto miesto ako stvorené. Nie je to designovo sterilné, ale naopak veľmi miestne, ľudské a kreatívne spracovanie, ktoré pôsobí ako keby ste boli na svojom obľúbenom, neškrobenom, pohodovom mieste. Atmosféra je výborná, obsluha skvelá a všade okolo, kam sa človek pozrie, sú čierne mačičky. Paradoxne ale pri mojej návšteve behali po zemi traja psíci a mačička nikde! 🙂 Už teraz sa ale teším na nasledujúcu návštevu!

 

Vizitka:

Černý kocour Šmeralova 12, Bubeneč, Praha 7

FCB Černý kocour

 

Podobné príspevky:

REPORTÁŽ: Mačinézy, umelecky ladená kaviareň plná mačiek v centre Bratislavy

REPORTÁŽ: Kavárna kočičí – miesto pre milovníkov mačiek v Karlíne v Prahe

Mačacie kaviarne na Slovensku a v Čechách

Prvá mačacia kaviareň v Bratislave pomôže aj opusteným zvieratkám

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.