FOTOREPORTÁŽ: Prvý tropický víkend roka 2016 máme za sebou

Letný čas sa už začal a to nielen v kalendári, ale aj počasím. Možno až príliš ostro sme sa ocitli v teplotách takmer 40 stupňov. Neviem ako vy, ale ja som určite jesenný typ. Tieto horúčavy, letné pláže, opaľovanie, … nič z toho to ku mne nehovorí jazykom, ktorému by som rozumel, alebo chcel. 🙂

Som ale rád, že žijem v oblasti, kde sa ročné obdobia striedajú. Hoc tieto extrémy nie sú práve tým, čo celé obdobie krášli, skôr naopak. Aspoň v mojom prípade. Pretrpieť to ale musíme. Iné východisko nie je. Horšie je to o to, že žijem v meste a tu je to bieda na pohyb vzduchu a rozpálené cesty a chodníky ešte zvyšujú už tak nepríjemné dusno. Našťastie ale máme byt s balkónom a je celý orientovaný na východ, takže poobede máme vždy už lepšie podmienky pre príjemné letné večery.

Ak je takto teplo, treba vždy dávať pozor na okná, dvere, terasy a balkóny i vetračky. Nikdy neviete a môže sa stať niečo hrozné s fatálnymi následkami.

My máme chránený balkón, takže poobede sa mačičky mohli ochladiť tam. Vetrík našťastie tiež pofukoval a bez priameho slnka tam bolo príjemne.

Pri teplotách nad 30 stupňov rozmiestňujem po byte misky v vodou. Mačky to milujú. Voda ich láka, je to zase niečo nové, čo sa im vyskytlo v ich tak známom prostredí a motivuje ich to pitiu aj mimo fontánky, ktorá beží stále.

Aj napriek všetkým výhodám umiestnenia bytu , bolo nám aj tak dosť teplo. Mačky sa preto strategicky presúvali po svojich obľúbených chladiacich miestach.

Vyzeralo to asi následovne.

Bella má rada drevnatý povrch. Preto vyhľadáva stoly.

Nepohrdne ani umelinou, hlavne ak nehreje.

Najobľúbenejšou plochou sú ale samozrejme vždy vychladené kachlice, kde dominovala Aimme.

Keď už bola Aimme v kúpeľni, vyskúšala si aj vaňu.

Lolinka sa v teple skrýva aj pre foťákom 🙂 preto má tam málo fotiek.

 

Robinko k vychladenie stačilo aj linoleum.Večer sa už na ňom dalo tiež pekne relaxovať!

Myslím, že trénink na pribúdajúce horúce dni máme zvládnutý.
leto, my sme pripravení!

 

 

Podobné príspevky:

Mačací kožuch pomáha regulovať teplo – v zime hreje, v lete chladí

Tropické horúčavy sa začali – na čo si treba dávať pozor?

FOTOREPORTÁŽ: Ako BLRA prežili tropický víkend

Ako sa BLRA vysporiadali s tropickým víkendom?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.