FOTOREPORTÁŽ: Rodinná mačacia zoo v Malackách

Párkrát do roka navštevujem svoju jedinú biologickú rodinu v Malackách. Tam žije moja pokrvná sesternica, s ktorou sme ako deti vyrastali v Petržalke / v Bratislave /. Ona sa neskôr odsťahovala do Malaciek a ja do Prahy, no kontakty sme neprerušili ba naopak. I naše mačky spolu vyrastali.

Môj Kollby a jej Alinko síce neboli naj kamoši, ale dokázali zniesť svoju vzájomnú prítomnosť. Kollbýček je zhodou náhod tiež práve z Malaciek a  doviezla mi ho pred rokmi práve sesternica. Dnes u nej odpočíva na záhradke jeho telíčko.  Alinko ho chodí kontrolovať a strážiť. 🙂

 

Sesternica má krásny rodinný dom a ten je doslova plný zvieracích obyvateľov. Nejzásadnejší je pre mňa práve kocúr Alino. Pred rokmi sme ich v Petrželke spoločne venčili na sídlisku a dnes je to kocúr dedinský, vonkajší, čo bráni svoje teritórium.

Bohužiaľ sa mu nepodarilo ochrániť svoju mladšiu zverenkyňu Garfieldku pred kocúrmi a prvú noc mojej návštevy sa jej narodili 4 krásne mačiatka.

V domácnosti ešte žije kocúrik Emo – adoptovaný cez Mačky SOS. Mačaciu rodinku som už predstavoval, ale chcem by som ju doplniť aj o iné tvory, s ktorými mačičky pekne nažívajú. Svoj domov tam totiž našla kopa iných zvieratiek – menších i väčších, chlpatých i operených a tiež pár zástupcov plazov. Mačičky ale dominujú, pretože ako jediné, môžu behať všade 🙂

Napodobeniny psov, ktoré mi robili spoločnosť v posteli – ja tvrdím, že to sú surikaty. 🙂 Celkovo sú tri, ale bolo nemožné ich odfotiť naraz.

Psíček normálnych rozmerov – Charlie – veľmi priateľský!

Nejaké tie operence mnohých veľkostí, tvarov a farieb :‘)

Kuriózny slimák – niečo tak veľké som ešte nevidel!

Pár plazov a obojživelníkov

No a na záver obyvatelia jazierok.

 

Slušná zoo, čo poviete? A to som nevyfotil úplne všetko – chýbajú početné akváriá a napríklad kanáriky, zajačiky, sliepky či prepeličky.

 

Podobné príspevky:

 

FOTOREPORTÁŽ: Víkend v rodinnej ZOO obklopený mačkami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.