FOTOREPORTÁŽ: Víkend v rodinnej ZOO obklopený mačkami

Uplynulý tropický víkend som si urobil menší výlet. V piatok som už mal dovolenku a vybral som sa na návštevu do rodinnej ZOO. Mimochodom je to rodisko môjho Kollbýčka, ktorý tam odpočíva dodnes. V krásnom dvojgeneračnom domčeku, ktorý sa už niekoľko rokov prerába  a na jeho bohatom dvore, žije nespočetne veľa najrôznejších živočíšnych druhov.  Svoj domov a kúsok miesta, tam má agama bradatá, chameleón, /gigantický/ slimák, mloky, korytnačka, rozela, andulky, čivavy, bojovnice, pancierničky, závojnatky a koi kapre, sliepky, labrador, prepeličky, morky, holuby, zajačiky …a neviem či je to všetko….

Samozrejme, hoc milujem všetko živé, najviac ma zaujímali mačičky. V ich obložení som strávil krásne tri dni vylihovaním na tráve v tieni a za zvuku ich slastného pradenia. Bolo to skvelé!

Mojím osobným favoritom je už dlhé roky Alinko.

Je to ešte Kollbyho kamarát. Boli rovnakého veku a chodili spolu von na prechádzky aj s pekinézom Chumkom. Dnes žije už len Alinko.

Dnes je to silný vonkajší kocúrisko, ktorý hrdo stráži svoj dvor.

/to sú ale divné psy, že?/

Kollbyho navštevuje už len na hrobčeku v pokojnej zadnej časti hospodárskeho dvora.

Adoptívny Emo /MačkySOS/je ďalšia silná mačacia osobnosť.

Prišiel z vonkajšieho dvora a  aj teraz tam býva. Je skôr samotár, ale má aj svoje nežné chvíle a chce sa pritúliť.  Rád loví /koľké prekvapenie/, ale nezdržiava sa ďaleko – pamätá si na zlo, ktoré je schopný urobiť zlý a bezcitný človek.

Novým prírastkom do mačacej rodinky je Garfieldka. Pôvodní  „majitelia“ si mysleli, že je to kocúr. Našli ju a kŕmili, až kým sa nedostala na tento zvierací dvor. Tu môže pokojne dospieť.

Jej najväčšou záľubou sú dve jazierka so závojnatkami a koi kapríkmi, na ktoré rada číha. Lov je však prísne zakázaný. Ktovie, či to dodržiava. 🙂

Po troch dňoch v obložení toľkých zvieratiek, by si človek povedal, že budem mať dosť.

Ale kdeže, tešil som sa domov na svoje chlpaté kvarteto BLRA!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.