Herečke Kirsten Dunst sa stratilo mačiatko

Americká herečka Kirsten Dunst smúti. Stratilo sa jej totiž milované mačiatko menom Tazzy. Hviezda strieborného plátna, ktorá mala možnosť si zahrať po boku takých hviezd ako Tom Cruise a Brada Pitt vo filme Interview s upírom (za ktorý bola nominovaná i na Zlatý glóbus) má hlavu v smútku. S priateľom obchádza susedov a vylepujú plagátiky s fotkou strateného mačaťa.

Pri mačičkách s výbehom a vonkajších je vždy značné riziko, že sa mica zatúla, odbehne či sa zraní, stane sa obeťou ľudskej hyeny, áut a podobne. Riziko je vyššie u tých mačiat, ktoré ešte neboli kastrované/sterilizované.

Pri strate mačičky je najdôležitejšie ju aktívne hľadať a to čo najskôr. Vylepiť plagátiky s fotkou a osobitými znakmi mačky a kontaktom na vás. Treba prezrieť celý dom, záhradu, pozemok. Obísť všetkých susedov a priľahlé inštitúcie a budovy v okolí. Mačka môže byť v garáži, v areáli závodu, u susedov na záhrade či v lesíku neďaleko.
Ideálne je ak ju hľadajú známi ľudia, ktorých mačka pozná a nebojí sa ich.
Napomôcť môžu i maškrty a misky s jedlom pri dome.

Prevenciou straty je samozrejme mačku držať doma, kastrovať ju, začipovať a mala by nosiť reflexný obojok s kontaktom na vás. Ak chodí von, na noc ju držať doma.

Kirsten každopádne držím palce! Dúfam, že mača čoskoro nájde.

Mimochodom v roku 2001 si Kirsten zahrala hlavnú úlohu v dráme na základe skutočných udalostí The Cat’s Meow – Mačacie mňauknutie.

Zdrojový dokument nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.