Nie je to tak dávno, čo som celý šťastný písal, ako som rád a spokojný, že mi Kollbýček začal chudnúť. Bol totiž asi od 3. roku života macík, ktorý mal striedavo okolo 5,8 až 6 kg. Postupne sa však jeho váha začala meniť a klesala. Približne od začiatku roka 2012 chudol, šlo to plynulo a veľmi pomaly. V auguste mal už 4,6 kg.
Tento rok sme si všetci prešli veľmi stresujúcim obdobím, sťahovali sme sa v apríli, neskôr som mačky na mesiac opustil, aby som ich v októbri zase presťahoval. Bolo toho naozaj dosť, ale Kollbýček okrem chudnutia nevykazoval žiadne iné príznaky, že by sa niečo v jeho telíčku odohrávalo.

Kollby

Žiaľ, k chudnutiu sa pred 14 dňami začala pridávať apatia. Kollbýk – známy divoch, prestal byť aktívny. Len vylihoval, spal, nenaháňal sa, stratil záujem o hry. Nie absolútne, ale rozhodne bolo vidno, že niečo nie je vporiadku.

Chuť k jedlu ale nestratil a stále je prvý pri miske. Rovnako ani vodička mu nie je cudzia. Srsť má krásnu a hebkú, oči a ušká čisté, nezvracia, nemá zmenenú stolicu, ani nič podobné, len na dotyk je už kosť a koža.
Je to bytový kocúr, von nechodí a každé tri mesiace je pravidelne odčervovaný.

Kollby

Navštívil som preto miestnu ordináciu veterinára. Tam ho odvážili a Kollbýček od augusta zhodil 0,5 kg a teraz má neskutočných 4,1 kg. 🙁 Kachexia je znateľná a progreduje.
Na pohmat a počutie je však všetko vporiadku. Odobrali preto Kollbýčkovi krv a musíme počkať na hematológiu, biochémiu a zistí sa aj celkový tyroxín, pretože existuje silné podozrenie, že Kollbýček má endokrinologické ochorenie – poruchu štítnej žľazy. Prvé výsledky budú zajtra, hormonálne až o niekoľko dní.

Kollby

🙁 Neostáva nič len čakať a dúfať, že to nebude tak zlé. Scenárov je však niekoľko – orgánové poškodenie (obličky, pečeň,…), nádorové ochorenie alebo poruchy činnosti štítnej žľazy.
Cukrovku už p. veterinár vylúčil.
Kollby

8 Comments

  1. Držíme palce a labky! My sme mali vážne problémy cez veľkonočné sviatky. Dva týždne nič nejedol a nepil a mal extrémne nízke leukocyty.Bral infúzie a potom len striekačkou nasilu vodu a jedlo.Kocúr sa vyliečil ale doteraz nevieme čo mu bolo nevedel nám nik povedať a pritom sme boli u troch veterinárov.

    Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..