Všetky naše mačky sú už úspešne začipované

Ako som už informoval minulý týždeň v článku Identifikácia a registrácia spoločenských zvierat – nové povinnosti a zmeny od 1.novembra 2011 musí vlastník zvieraťa na svoje náklady zabezpečiť identifikáciu a registráciu každého psa, mačky alebo fretky.To znamená, že každý pes, mačka, fretka musí byť nezameniteľne označený transpondérom – mikročipom spĺňajúcim normu ISO11784 alebo čitateľným tetovaním. Tetovanie je platné iba v tom prípade, že je dokázateľné, že bolo vykonané pred 3. júlom 2011 a je riadne čitateľné. Psi, ktorí sú tetovaní po 3. júli 2011 musia byť dodatočne označení transpondérom – mikročipom.

Dnes nás navštívila pani veterinárka, aby zaočkovala Bellu a Lolinku. Naša Bella totiž trpí agorafóbiou a pri cestách mimo domu je ihneď inkontinentná a poslintaná. No a pri tej príležitosti všetci štyria, spolu s Kollbym a Robinom, boli očipovaní. Išlo to veľmi ľahko bez nadmerného stresu a komplikácií. 🙂

Všetci spolu an psoteli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.