OTÁZKY&ODPOVEDE: Ako kŕmiť mačiatko? I bezobilninovými krmivami?

Dobry den,

chcela by som sa spytat coskoro budem mat tale ale 6 tyzdnove maciatko a zvazujem ake granule zakupit bude chovana len v byte takze nechcem aby nejako moc pribrala. Pozerala som znacku Bosh sanabelle kitten myslite ze by mohli byt? A este by som chcela vediet ci mozem macke od mala davat bezoobilninove konzervy.? Urcite chcem podavat aj surovu stravu.

Vdaka za odpoved.

Katarina

Dobrý deň,

granule tie, ktoré majú od chovateľa. Mačiatka opúšťajú domov samostatné v 12 týždňoch. 6 je veľmi málo! Mačiatko potrebuje matku, nielen kvôli výžive ale aj socializácii, návykom, atd.
Neexistuje jedna značka vhodná pre všetkých. Takéto rady je ťažké dávať. Každý musí zvážiť sám čo je schopný sa naučiť a čo zaplatiť. Všeobecne ale platí, že najprirodzenejšia je strava surová a mäsová, takže tým nezkazíte nič.
Toľko na úvod a teraz rady:

Mačiatka už nemám pár rokov, takže osobnú skúsenosť nemám, ale vyberám granule podľa tohto vzorca. Je tam aj značka Sanabelle, ktorú spomínate, ale kupujem už len „no grain“ radu. Pohybová aktivita a dobrá strava jej zabezpečí štíhlosť a chuť do života. Jedno bez druhého nie, pokiaľ bude v byte.

Obilniny sú v krmivách lacná náhražka za mäso a svalovinu. rovnako ako v „grain free“ je to ryža a zemianky. 🙂 Ide však o ten pomer a kvalitu. Mačka je mäsožravec a má teda jesť mäso. Takže prečo toľko obilnín? Škrobov? Naopak, najlepšie je sa čo najviac priblížiť k raw feed. Máte mačiatko, môžete ho naučiť, vychovať si ho.

Mačička vás aj sama naučí, čo bude rada 🙂

Veľa šťastia a radosti!

 

Lucián & BLRA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *