REPORTÁŽ: Kočkafé Freya – kaviareň plná mačiek na Žižkově v Prahe

Ako som si sľúbil, tak i plním. Moje malé turné po mačacích miestach na Českom a Slovenskom trhu stále pokračuje. Zameriavam sa najmä na mačacie kaviarne, ale nevynechávam ani iné, mačkami inšpirované miesta. Zatiaľ som navštívil veľmi príjemnú kaviareň v Bratislave, mačkami inšpirovaný bar v Prahe a prvú z troch pražských mačacích kaviarní.  Veľkonočný piatok som sa preto rozhodol stráviť v tej ďalšej, Kočkafé Freya na Žižkově.

Žižkov už nie je tak malebný a upravený ako Karlín, kde som bol naposledy, no má svoje čaro. Pôsobí veľmi alternatívne, nezávisle až punkovo. Niekomu môže pripadať ponurý a temný, inému zase veľmi príjemný a domácky.  Rozhodne ale nie je nudný, chladný či vyumelkovaný.  V jeho centre, kúsok od veže, sa nachádza aj centrum mačacieho života a to Kočkafé Freya.

Polohou to je síce trošku zapadnuté miesto, ale s navigáciou to nájdete hneď. Nie je to práve turistický uzol, ale podľa správ v zápisníkoch na stoloch sa tu turistov zdržuje veľa.

Už po vstupe ucítite priam domácu atmosféru celého miesta. Priestor pôsobí skôr ako obývacia izba s herňou pre mačky než designová klasická kaviareň, čo je jej veľké plus. Ja mám radšej miesta s dušou, ako chladné umelé podniky z nábytku z katalógu, ktoré sú pocitovo prázdne a ploché.

Samozrejme dynamiku miesta určujú mačičky, ktoré v čase nášho príchodu sladko spali na všemožných miestach. Podobne ako v iných kaviarniach aj tu mali všade návody „na použitie“ so spísanými pravidlami a krátkym predstavením všetkých obyvateľov. Zároveň tieto knižky slúžili aj ako pamätníčky pre hostí. Z nich je poznať, že väčšina je z cudziny, najmä Francúzska a Španielska. Zaujímavé bolo, že aj samotný zošit bol vyrobený v chránenej dielni, čo mu dodalo kúzlo a mňa osobne veľmi potešilo.

Mačičky, ich hračky, preliezačky, obrazy a dekorácie boli samozrejme na každom kroku. Presne tak, ako to každý poriadny milovník týchto šeliem má zariadené aj doma.  Nechýbali ani drobnosti z charitatívneho obchodíka na podporu mačiek.

Dominantou druhej miestnosti bola veľká stropná preliezačka , kde v strede na odpočívadle pozoroval dianie čierny kocúr. Niečo také by sa mi páčilo aj pre moje kvarteto BLRA. 🙂

Všetky mačky, myslím že ich bolo celkovo 7, vyzerali výborne. Mali krásne hebké kožuchy, zvlášť Oliver, miešanec s egyptskou mau. Bol veľký a majestátny, veľmi príjemný na dotyk a zvyknutý na obdiv. Bohužiaľ sa mi ho nepodarilo odfotiť.

Kaviareň má príjemnú atmosféru, prítulné mačičky, primerané ceny a servis. Ak budete v Prahe, určite stojí za návštevu!

Kočkafé Freya
Bořivojova 43, 130 00 Praha – Žižkov

 

Podobné príspevky:

Mačacie kaviarne na Slovensku a v Čechách

REPORTÁŽ: Kavárna kočičí – miesto pre milovníkov mačiek v Karlíne v Prahe

REPORTÁŽ: Mačinézy, umelecky ladená kaviareň plná mačiek v centre Bratislavy

FOTOREPORTÁŽ: Na vínku v bare Černý kocour v Prahe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.