Reportáž z výstavy mačiek 06/07 augusta 2011 v Bratislave

Ako som vás informoval už skôr, tak uplynulý víkend prebiehala v Bratislave ďalšia výstava mačiek. Ako takmer vždy, tak aj tento krát som sa šiel pozrieť a pokochať krásnymi mačkami. Ja nie som vystavovateľ, ani nemám chovateľskú stanicu.
V podstate mi je aj jedno, ktorá mačička je nominovaná či víťazka. Tieto akcie beriem ako výbornú príležitosť vidieť najrôznejšie plemená naživo a pod jednou strechou. Zaujímajú ma najmä tie exotické, ktoré často nevidieť.
Okrem toho je zaujímavé si prezrieť aj ponuku predajcov a ich produktov. Často sa na týchto akciách dá nakúpiť za lepšie ceny ako v obchode, či sa môžete oboznámiť s novými produktami alebo službami v oblasti chovateľstva.
Ako vždy bolo na výstave vidieť najmä britské, mainské mývalie a perské mačky. Čo ma však veľmi potešilo bola účasť krásnych bengálskych a abesínskych mačiek, ktoré zase tak často vidieť nie je. Zaujímavosťou bola aj prítomnosť americkej curl dlhosrstej a to dokonca v 3 farebných varietách z poľskej chovateľskej stanice, ktoré som doposiaľ nikde nevidel.
bengál
bengál
mainka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.