Robin sa už nelieči homeopatikami

Robin trpí zlyhávaním obličiek. Degeneratívne ochorenie postupne ničí parenchým obličiek a tie prestanú pracovať. Následne je organizmus bez čističky  odpadu a teda zanesený toxickými látkami, ktoré se akumulujú a telo postupne zabijú. Toto ochorenie nie je podľa západnej medicíny vyliečiteľné, ale liečiteľné. Podľa stavu a progresu sa dá nastoliť liečba, ktoré degeneráciu spomaľuje. Robin je našťastie v počiatočnej fáze. Tu sa osvedčila terapie prísnou diétou.

Za rok a pol liečby sa jasne ukázalo, že to, čo platí na udržania krvných ukazovateľov v norme je jednoznačne diéta RF 23, Royal Canin. Vždy, keď došlo k jej zmene, nastal výkyv hodnôt a bohužiaľ tým nežiadúcim smerom. Homeopatiu som zvolil ako alternatívu , ktorá mi  mala pomôcť v boji s Robinovou nečistotnosťou, ako vedľajším príznakom ochorenia. Zároveň som veril, že by pomohla jeho zdravotný stav vylepšiť, k nie úplne zvrátiť.

výsledky krvi, krvné testy, krv, biochémia, veterinárne laboratórium

Nemyslím si že západná medicína má odpovede na všetky otázky, ale rozhodne si to nemyslím ani o alternatívnej medicíne. Nie som zarytý zastánca ani jedného smeru. Naopak, chcel som využiť oba a synergicky Robinov zdravotný stav vylepšiť. Po roku liečby homeopatikami a ich trojnásobnej výmene, som sa rozhodol už ďalej nepokračovať. Záznamy výsledkov krvných testov a časová os zmien v živote Robina jasne ukazujú, že homeopatiká nemali žiadny vplyv ani na fyzický ani na psychický stav.  Neodsudzujem tento spôsob liečby, ani netvrdím, že sa k nemu niekedy ešte nevrátim, ale v tomto konkrétnom prípade sa žiadny výsledok nedostavil a teda nie ej dôvod v liečbe pokračovať.

Robin ide na test krvi

Robin bude aj naďalej užívať bylinné preparáty  v kombinácii s vitamínom C a diétu RF 23. Táto kombinácia udržuje jeho krvný obraz ako u zdravej mačky a teda nie je dôvod na nejaké ďalšie experimenty.

 

Podobné príspevky:

Robin má zase výsledky ako zdravý kocúr

Aktuálne zmeny v liečbe zlyhávania obličiek Robina

Robinove výsledky krvných testov za zhoršili

Robinko má s dg zlyhávanie obličiek už všetky krvné ukazovatele v norme

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.