Všetky moje mačky majú už vystavený pas a môžu slobodne cestovať

Ako som už informoval začiatkom roka 2012 (a mnohokrát potom) v článku Identifikácia a registrácia spoločenských zvierat – nové povinnosti a zmeny od 1.novembra 2011 musí vlastník zvieraťa na svoje náklady zabezpečiť identifikáciu a registráciu každého psa, mačky alebo fretky.
To znamená, že každý pes, mačka, fretka musí byť nezameniteľne označený transpondérom – mikročipom spĺňajúcim normu ISO11784 alebo čitateľným tetovaním. Tetovanie je platné iba v tom prípade, že je dokázateľné, že bolo vykonané pred 3. júlom 2011 a je riadne čitateľné. Psi, ktorí sú tetovaní po 3. júli 2011 musia byť dodatočne označení transpondérom – mikročipom.

Vzhľadom na tieto skutočnosti som 21. februára dal všetky moje mačky povinne očipovať, aby som splnil povinnosť danú zákonom.
Keďže som nepredpokladal odchod za hranice Slovenska, pasy som im vystaviť nedal. Bola to asi chyba, pretože ak spojíte čipovanie a vystavenie pasu, ušetríte nemalé množstvo financií.
Kto to ale mohol vtedy tušiť, že život zrazu naberie úplne iný a nečakaný smer. 🙂
V sobotu však dorazila pani doktorka (ockovanie-psov.sk) so svojou mobilnou stanicou, skontrolovala čipy a vystavila nám 4 pasy, každej micke po jednom. Od dnešného dňa teda mačky spĺňajú základné predpoklady pre cestovanie mimo štátu. 🙂

pet passport

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.