Zaujímavé akcie v Zoohit.sk „všetko za 5eur“ – Kŕmte mačku nápadito!

Internetový obchod zoohit.sk spomínam často, takže netreba zvláštny úvod. Tento krát si pre nás pripravil zaujímavú akciu „všetko za 5 eur“. Z ponúkaných tovarov určených pre mačky môžem vrelo odporučiť zvlášť jeden konkrétny. Ide o Cat Activity Snack Roll – hračku s odmenou. Nielen že cena 5 eur je skvelá, lebo bežná cena v klasických obchodoch je okolo 7 eur, ale zároveň je aj podstata tejto interaktívnej hračky úplne úžasná.

Valček naplníte granulkami alebo pamlskami a necháte mačku, aby si svoju odmenu vydobila sama svojou aktivitou. Otvory na valčeku sú pomerne veľké a tak by som hračku odporúčal najmä tým, ktorí svojich cicúchov kŕmia väčšími granulkami. Také sú napríklad dentálne granulky ako Royal canin oral care, alebo dentálne diety od Royal canin či Hills a určite aj mnohé iné. Malé granule by totiž vypadávali veľmi ľahko a hra by stratila svoj základný význam.
V rámci enrichmentu domáceho prostredia mačky je takýto spôsob kŕmenia veľmi vhodný, u bytových mačiek až žiadúci. Mačke sa tak obmedzí pasívny príjem krmiva a je nútená vyvinúť fyzickú i mentálnu aktivitu , aby získala to, po čom jej žalúdok túži. Mačička si rozvíja svoje schopnosti, zabaví sa a je aktívna.

Valček je pomerne veľký, zmestí sa doňho dosť, je z kvalitného materiálu a ľahko sa čistí.
Cat Activity Snack Roll – hračku s odmenou

Kompletná akciová ponuka internetového obchodu zoohit.sk

Ak nemáte možnosť pre zakúpenie takéhoto valčeka či kŕmite malými granulkami nezúfajte, existujú aj iné alternatívy. Vyrobiť podobný valček môžete aj sami doma z pet fľaše s objemom 0,5 litra. Poprípade zakúpiť labyrint na kŕmenie mačiek. Ten plne nahradí misky na suchú stravu.
Labyrint je vysoký, stabilný, s protišmykovou úpravou a ľahko sa čistí.Ďalšou možnosťou je poobzerať sa v pet shopoch po snack ball. Ide o guľu, ktorá funguje na tom istom princípe ako valček či labyrint. Plní teda ten istý účel, no otvor má len jeden a jeho veľkosť si môžete nastaviť sami, podľa druhu a veľkosti granúl. Mačičky rýchlo pochopia ako systém kŕmenia funguje a začnú ho vďačne využívať.

Ako vidíte na priložených videách , takáto investícia sa naozaj oplatí.
Nevýhoda je v tom, že máte viac omrviniek na zemi ako v porovnaní s bežným spôsobom kŕmenia do misiek. Okrem toho je hra s valčekom či guľou hlučnejšia, zvlásť ak máte v kuchyni dlažbu. Rovnako aj dolovanie granuliek z labyrintu býva hlučnejšie, ale žiadna katastrofa to zas nie je. 🙂
Každá minca má dve strany. Faktom však zostáva, že je to prirodzenejší a nápaditejší spôsob kŕmenia, ktorí istotne oceníte vy i vaše mačky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *