Ženy neustále riešia otázku toho, či mať doma mačku ak chcú otehotnieť alebo donosiť zdravého potomka. Nedostatok odborných a vedecky podložených informácií prekrývajú fámy a generáciami tradované povery o mačkách spôsobujúcich potraty či neplodnosť. A prečo? Lebo je medzi nami obrovský strašiak v mačacom kožúšku ukrytý – toxoplazmóza.

Bohužiaľ je stále aj veľa „odborníkov“, ktorí ženám radia, aby sa mačky vzdali a mali potom dieťa svojich snov. Smutné a neprofesionálne, ale je to realita. To, že toxoplazmózu môžete chytiť aj inak a ešte ľahšie, alebo že ju dostanete len ak budete nedodržiavať základné hygienické návyky a ideálne pri oslabenej imunite je už bezpredmetné. „Veď mi suseda hovorila, že je to mačkou“.

Ak aj predsa dôjde k otehotneniu a následne pôrodu zdravého potomka, rieši sa ďalší Damoklov meč – mačka zabiják. Čo ak bude žiarliť, zaľahne dieťa, zadusí ho váhou, ak bude spať na hrudníku, ….. Mačka je šelma a je dravá a dieťa je votrelec, ktorého sa bude chcieť zbaviť. „Kamarátka mi to hovorila.“

Aj takto to môže vyzerať, všetko je možné, ale koľko takých prípadov asi môže byť keď mačka je jedno z najpopulárnejších domácich zvierat na svete? Ľudstvo zatiaľ nevyhynulo a mačky sú stále pri nás, takmer na dotyk. Je rok 2015 a na fámy a povery by už nemal veriť nik.

Mačka môže, vie byť a je rodinne založený tvor, ktorý je adekvátny partner pre mladú rodinu s dieťaťom či bez. Netreba sa báť, treba hľadať odborné informácie a referencie.

Prečo nemať jedno mačacie a jedno ľudské dieťa – veď je to tak krásne!

Pôvodne som chcel len pár vetami uviesť vtipné video a aha čo z toho vzniklo :)óda na maldé rodiny s mačkou!

 Podobné príspevky:

Toxoplazmóza môže vraj spôsobiť aj schizofréniu

Ďalšia “šokujúca” správa o mačkách zamorujúcich prostredie parazitmi

Reakcia na článok a reportáž “Na Slovensku máme mačacie mesto”

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..