Po dlhšom čase som sa opäť zapojil do fóra www.mackysos.sk. Našiel som tam príbeh Moniky, chovateľky plemenných mačiek zo Záhorskej Bystrice, ktorej sused odvedľa zastrelil už 5 mačiek behom niekoľkých mesiacov. Ostal som absolútne šokovaný, že niečo takéto sa môže stať v civilizovanom svete, v podstate v hlavnom meste členského štátu EU.

Monika údajne so susedom nemala žiadne spory. Problémy sa začali až so zastrelením prvej mačky. Sused má údajne problém s tým, že mačky chodili na jeho pozemok a špinili tam. Monika však nie je jediná, kto mačky v Záhorskej Bystrici má a ostatní majitelia, ale takýto problém nemajú.
Zámery suseda sú preto naozaj otázne – snaží sa bojovať za čistý trávnik, chce susedov vyštvať a zabrať ich pozemok, psychicky ich týra, lebo ho to jednoducho baví,..??? Ktovie?!

Šokujúce je, že niektoré z mačiek boli zastrelené v čase, keď ich strážila Monika mama. Tá sa pohybovala v ich blízkosti. Teoreticky i prakticky sa mohla stať obeťou aj ona. Je neuveriteľné, že ani na vlastnom pozemku sa človek nemôže cítiť bezpečne!!!!!!
„Zabijak“ teda neohrozuje len samotné zvieratá, ale aj ich majiteľov a de facto každého, kto sa na pozemku pohybuje, čím bráni v jeho užívaní a samozrejme obmedzuje aj ich práva!
O to viac je alarmujúce, že hoc správa bola odvysielaná na televízii Markíza a články uverejnil Blesk i Nový čas, polícia sa príliš k riešeniu nemá. Podané boli trestné oznámenia a údajne sa začalo aj stíhanie, ale je to naozaj všetko čo sa dá robiť?
Čaká sa kým sa nestane niečo horšie, nebude zranený človek alebo nezomrie?

Je normálne, že na vašom pozemku vám niekto v tak krátkom čase zastrelí toľko mačiek (najmladšia mala len 7 mesiacov) a vy sa nemôžete legálnymi prostriedkami nijako brániť a kompetentní nič nekonajú, aby vám pomohli či vás ochránili, alebo vám zabezpečili výkon vašich práv a ich uplatnenie?

Úprimne s Monikou súcitím a prajem veľa sily a odvahy do boja. Nevzdávajte sa a bojujte. Neustále bombardujte médiá, mieste i regionálne, všetky možné úrady a organizácie ako veterinárnu správu, Slobodu zvierat, obráťte sa na políciu (zas a znovu), prokuratúru, ministerstvá, podávajte podnety a sťažnosti, žiadajte vysvetlenia prečo s akoná/nekoná to či ono,……. Hlavne sa nevzdajte!!!
Ak vám nepomôžu tu(SK), rozhodne to v zahraničí tak nenechajú.
Je to hanba!!!
Nemám pekných a slušných slov, ktoré by vyjadrili to znechutenie nad touto bezmocnosťou.

Drastická poprava v Záhorskej Bystrici: Za pol roka mi zabili 5 mačiek!
Monice (31) někdo střílí do koček na balkóně! Za půl roku přišla hned o 5!

2 Comments

 1. Dakujem za podporu, ozaj je to velmi tazke v tomto state, ked zviera je len vec :´(
  Boli to nasi domaci milacikovia, clenovia rodiny ale nechovame ich na peniaze ako sa v jednom bulvari spomenulo

  monika
  1. Zdravím Vás,
   viem, že to počúvate z mnohých kanálov, ale naozaj sa držte a vytrvajte, spravodlivosti sa jedného dňa dočkáte a „vrah“ tiež. Možno nie tej právnej, ale karmickej určite!

   Áno, bulvár napísal, že chováte na peniaze, ale kto má/mal chovateľskú stanicu a berie to naozaj seriózne tak vie, že takto si peniaze rozhodne nenahrabe.
   Druhá vec je tá, že aj keby, nič to nemení na fakte, že strieľať do domácich zvierat a ešte na cudzom pozemku, v obytnej zóne, v blízkej prítomnosti ľudí/majiteľov je odpornosť najvyššieho kalibru, ktorá svedčí o bezcitnosti, morálnom a etickom úpadku daného človeka a je hodná ukážkového trestu!!!

   Ešte raz držím palce a dajte vedieť ako sa vec vyvíja.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..