Obezita u mačiek je obrovským a vzrastajúcim problémom. Čoraz viac mačiek v domácnosti trpí nadváhou a mnohé dosahujú až extrémy. Obezita je samostatné ochorenie, ale zároveň aj rizikový faktor iných zákerných chorôb. Každá mačka s nadváhou trpí. Je len otázkou času, kedy sa váha premietne i do ostatných sústav a spôsobí zásadné poškodenie zdravia.

Obezita znižuje dĺžku života a aj jeho kvalitu a preto by malo byť v našom i mačkinom záujme predchádzať tomuto problému racionálnym stravovaním, vyváženou a kvalitnou stravou a dostatočným pohybom.

U mačiek existuje množstvo prípadov, keď sa micka doslova prežrala do extrémnych objemov. Takéto mačky zväčša končia svoj život ako veľmi mladé.
Občas sa ale stane malý zázrak a za pomoci človeka sa guľatej micke podarí kilá zhodiť. Takouto šťastnou mačičkou je napríklad Tiny, ktorý zhodil takmer polovicu svojej pôvodnej váhy a našiel si tak nový, milujúci domov.

Tiny začínal na váhe niečo cez 13 kg. Hrozila mu zástava srdca. Striktnou diétou a pohybovým režimom sa mu však za ľudskej pomoci podarilo dostať takmer na polovicu svojej pôvodnej extrémnej váhy.
Blahoželáme! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..