Žiadny extrém nie je dobrý, svoje o tom isto vie aj Yang Xiaoyun z Tianjin v Číne, ktorá vďaka svojej posadnutosti pomáhať pouličným zvieratám prišla nielen o svoj majetok, ale tiež ju vyčlenila rodina a opustili priatelia.
Z jej domu sa stal útulok pre opustené psy a mačky zo širokého okolia. Už viac ako 14 rokov sa žena svojpomocne stará o viac ako 300 najdúchov, ktoré sama vníma ako svoje „deti“.

Yang sa vďaka svojej bohumilej činnosti extrémne zadĺžila a svoje náklady nie je schopná pokryť. Rodine a priateľom dlhuje viac ako 10 000 $ a každý deň pritom potrebuje okolo 200kg stravy pre svojich zverencov.
Aby skresala náklady na minimum upravila ich jedálniček vlastnou receptúrou. Zvyšky jedla mieša s mäsom a túto zmes varením pripravuje i 9 hodín denne.
Jej mesačné výdaje údajne predstavujú 2000$. Musela preto predať všetky svoje usadlosti a pozemky, aby ich mohla pokryť.

Okrem majetku ju táto činnosť stála aj rodinu a priateľov, ktorí ženu v jej aktivitách nepodporujú a nezdieľajú jej lásku k opusteným zvieratám. Dokonca predala usadlosť, pre svojho syna, ktorá mala byť jeho svadobný darom. Následne sa syn nahneval a od matky utiekol. Po 3 rokoch sa však vrátil, všetko jej odpustil a pomáha jej so starostlivosťou o zvieratá.

Jej životný štýl, hoc je postavený na dobrom a chválitebnom úmysle, jej však prerastá cez hlavu. Už 9 krát bola nútená sa so svojim zverincom presťahovať, kvôli početným sťažnostiam na hluk a smrad, ktorý jej susedom vadil.

Yang začala so zbieraním zvierat po smrti svojho manžela. Jeho strata ju tak zasiahla, že uvažovala o sebevražde, no vtedy našla bezbranné mača v stoke, ujala sa ho a to bol začiatok.

Dnes sa stará o stovky týraných nechcených a opustených zvierat, ktoré majú mnohé zdravotné problémy. Bez ohľadu na to, čo bude je však rozhodnutá ich nikdy neopustiť a vo svojej práci pokračovať. Zvieratá nachádza na ulici, v reštauráciách, kde servírujú psy či vo výskumných centrách, kde ich testujú.

V roku 1999 jej príbeh zverejnili médiá a vďaka tomu sa jej podarilo získať dary od sponzorov, pomocou ktorých svoju prácu môže vykonávať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..