Americká stanica TLC vysiela reláciu zameranú na ľudí, ktorí sa pochovávajú zaživa pod nánosmi odpadu a nepotrebných vecí. Zhromažďujú všemožné predmety, ktoré im plnia ich obytné priestory, až sa nie je kde pohnúť. S tým ruka v ruka prichádza samozrejme smrad, hmyz, úbytok priateľov, odchod rodinných príslušníkov, vznikajú zlé susedské väzby a človek sa zamotá do kolotoča psychických problémov.

V jednej z častí reality show redaktorka navštívi otca a syna žijúcich v štáte Ohiao, ktorí žijú presne podľa popisu vyššie. V chaose, smrade a špine. Čo je horšie, vo svojom „obydlí“ zo smetí doslova väznia asi tucet mačiek v strašných podmienkach. Najsmutnejšie je, že to týmto ľuďom absolútne nedochádza.

Mačky sú zavreté v prepravkách a klietkach vo vlastných výkaloch. Umiestnené sú v pivničných priestoroch plných haraburdia, pravdepodobne v tme.

 

Nasledujúce video nie je v hodné pre slabšie povahy.

 

Veľa mačkárov má sklon zhromažďovať ich a následne sa stane obeťou svojej potreby záchrany. V konečnom dôsledku na to ale doplatia mačky, čo je smutné a zo záchrancov sa stávajú trýznitelia.  Za všetko a všetkých spomeniem Caboodle ranč, ktorý sa z raja stal mačacím peklom.

Je krásne a šľachetné mačky zachraňovať z ulice, ale ešte krajšie je sa o ne príkladne starať a dopriať im pekný život. To sa s pribúdajúcim počtom stáva nákladnejšie a komplikovanejšie a to si často ľudia neuvedomia. Já sám mám 4 mačky a viem aké náročné je sa one postarať a koľko stojí táto opatera peňazí. Preto treba vždy všetko uvážlivo premyslieť a až potom zachraňovať!

 

Podobné príspevky:

PETA sa pýta: Ste bláznivá mačacia dáma? Otestujte sa a uvidíte.

Dve sestry z Texasu žili so 130 mačkami v domácnosti

Reportáž na Animal planet – Spoveď zberateľky mačiek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..