Na Vianoce som sa rozhodol potešiť štvoricu BLRA ďalšou interaktívnou hračkou do kolekcie. Vyberal som dlho a nakoniec sa rozhodol pre Petsafe hračka pro mačky z kolekcie  FroliCat. Mám od nich už laser, ktorý je neskutočnou zábavou a aj po rokoch stále funkčný a pre mačky zaujímavý a atraktívny.

Hračka mala hneď skvelú odovzvu. Bola navrhnutá tak, aby ukojila  lovecký inštinkt šeliem, hoc len tých domácich. Všetko sa zdalo byť vporiadku. Dokonca, a to sa naozaj často nestáva, zaujala i Bellinku a tá je extrémne vyberavá. Málo čo ju ohúri. 🙂

 

Bohužiaľ, po pár hodinách sa niečo stalo. Hračka zrazu len vrčala a pohyblivé rameno sa už v otvore neukázalo. Pozeral som dnu, skúmal čo sa deje, ale nič som nevyriešil. Vymenil som batérie a tiež nič, žiadna zmena. Nastalo vianočné sklamanie a hračka putovala najbližší pracovný deň na reklamáciu. V obchode ROGZ boli naozaj ústretoví a chceli mi ju vymeniť priamo za novú, ale nemali ju skladom. Musel som si počkať.

Po 3. týždňoch som si hračku niesol znovu domov. Vybalil a pustil, micinky sa išli zblázniť. Je to naozaj bomba ako lovia špagátik a vy môžete pritom v pokoji vegetiť pri knihe, pc alebo len tak pri telke a o šelmy je postarané. 🙂

 

Nanešťastie sa ale situácia s ramenom zaseknutým v zadnej časti opakovala. Tentokrát sa mi ale podarilo šnúrku vytiahnuť a uvolniť ho. Na ďalší deň sa to ale stalo znovu. Musím uznať, že hoc je hračka skvelá a výborne micinky zabaví, tak tento problém mi príde ako neriešiteľný.

Hračka sa síce dá rozobrať, ale akýkoľvek nevhodný zásah spôsobí zrušenie reklamacie a keďže nestála najmenej (849 Kč), tak nechcem nič riskovať. Pravdou však je, že sa zasekáva a nemyslím, že by som vychytal dva zlé modely za sebou. Pani na predajni mi síce hovorila, že som prvý, čo má tento problém, ale myslím, že ostatní len neprišli, aby to riešili.

Kúpu určite neľutujem, ale myslím, že za tie peniaze mohlo ísť o kvalitnejši, viac premyslený výrobok.

Ktovie, čo sa ešte stane po dlhšom používaní.

 

 

Podobné príspevky:

Zaujímavé tipy na (nielen) vianočné darčeky pre mačky

Príprava podnetného prostredia pre mačku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..