Mnohí majitelia mačiek sú natoľko zodpovední, že si svoje mačičky, najmä tie s výbehom či úplným pobytom vonku, dali vykastrovať/sterilizovať. Tým sa snažia zabrániť nechcenej gravidite, nárastu počtu mačiatok na ulici, útekom či bitkám a roznášaniu infekčných ochorení.
Preto sa vlastne pripravili o možnosť pozorovať zázrak zrodenia na vlastné oči u svojich mačiek. Urobili tak ale v mene zodpovednosti a zdravého rozumu, za čo im touto cestou ĎAKUJEM a CHVÁLIM ICH. Kiež by bolo takých viac!!

Pre takýchto majiteľov dnes prinášam videá zachytávajúce posledné chvíle pred pôrodom, samotný pôrod a popôrodnú starostlivosť o mačiatka.

skvelé video je aj za odkazom tu

Ak túžite po mačiatku a starostlivosti oň, vyhľadajte vo svojom okolí útulok, depozit, oslovte kŕmičov pouličiek na vašom či blízkom sídlisku. Určite majú v starostlivosti gravídnu mačičku, či mladú matku s mačiatkami a potrebujú každú voľnú ruku. Dnes sú naozaj organizácie i jednotlivci , ktorí sa venujú pomoci mačkám v núdzi kompletne zamestnaní starostlivosťou o mačiatka, choré a týrané mačky.
Naozaj nie je dôvod, aby aj vaša mica mala ďalšie mačiatka, pre ktoré je potrebné hľadať milujúci domov a starostlivých majiteľov. (Samozrejme vôbec nepripúšťam možnosť ich topenia či inej smrti, hoc viem, že sa to stále bežne robí!!!)

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..