O mačkácroch sa hovorí, že sú podívíni, žijú v domácnosti obklopení svojimi šelmami a po istom čase začnú naberať jednu za druhou. Až keď je neskoro si uvedomia ťarchu, ktorú na seba vzali a hlavne svoje mizivé možnosti oproti potrebám desiatok mačiek. Je oveľa ľahšie mačky zbierať, adoptovať a množiť, ako reálne živiť a zabezpečiť im príslušnú starostlivosť a opateru. Preto i mnohé združenie a jednotlivci zaoberajúci sa pomocou mačičkám končia ako skrachovanci, ktorí nemajú viac možnosti, prostriedkov a ani síl sa o ne reálne postarať.

Prípad zdravotnej sestry z Peru je však o niečom inom. Mária Torero z Limy je zdravotnou sestrou. Jej pracovnou náplňou je starostlivosť o pacientov, teda tých, ktorí sú na jej pomoc odkázaní.  Kto túto prácu pozná, sám vie, že býva psychicky i fyzicky náročná a na chyby nie je miesto ani čas. Mária je ale zdatný a šikovný človek. Usudzujem to preto, že okrem svojej profesie sa stará i o 175 mačiek.

Nejde pritom o klasický domáci depozit nájdených mačiek z ulice. Je to vlastne hospic, kde sa Mária stará o mačičky, ktorým osud nadelil nevyliečiteľné ochorenie – mačaciu leukémiu.

Asi všetci vieme, že popularita adopcií z útulkov, združení a depozitov, nie je na takej úrovni, ako povedzme v zahraničí a už vôbec nie je záujem o staršie mačičky, ktoré sú navyše aj nevyliečiteľne choré. Práve na tieto micenky sa Mária sústreďuje a dáva im to, čo si právom zaslúžia – lásku a opateru.

teddyhilton.com /http://news.yahoo.com

Mačky nachádza na ulici a testuje. V prípade pozitívneho výsledku si ich vezme domov a tam sa o ne stará so svojimi tromi deťmi. Ako to finančne zvláda? Žije skromne a čo môže, to dá mačkám. Jej výdavky činia cca 1800 USD, čo nie je práve málo na plat zdravotnej sestričky a preto využíva na pokrytie nákladov dary.

Je neuveriteľne obdivuhodné, že žena, ktorá sama pre seba má málo, je schopná z toho ukrojiť a zabezpečiť krásny život toľkým mačkám. Úprimne dúfam, že sa Márii bude v jej práci dariť aj naďalej a nepríde o finančné zdroje, vďaka ktorým je schopná takto pomáhať tým, ktorí jej pomoc nesmierne potrebujú.

Domov plný lásky si zaslúži každý!

 

Zdroj fotky a informácie:

http://news.yahoo.com/ap-photos-peruvian-nurse-cares-175-sick-cats-040058264.html

 

Podobné príspevky:

Caboodle ranč – mačací raj i peklo zároveň?

Reportáž na Animal planet – Spoveď zberateľky mačiek

PETA sa pýta: Ste bláznivá mačacia dáma? Otestujte sa a uvidíte

Dve sestry z Texasu žili so 130 mačkami v domácnosti

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..