10 Comments

 1. do zajtra mám ešte čas rozhodnúť a najmä nájsť nejakého dobrodinca, ktorý vyhodenému najdúchovi, o ktorého sa starám už asi 3 týždne a teraz som ho v piatok 20.10.2017 odniesla na veterinárnu polikliniku, kde ho ochotnejšie ako ochotne vzali pod liečiace krídla, je aj v nemocničke a ošetrujú ho, ale zajtra už nemám peniaze na ďalšie opatrovanie v nej a budem musieť trvať na utratení malej Betinky. Ak máte možnosť sa so mnou skontaktovať na túto adresu a dať mu nádej na doliečenie a ste, alebo máte možnosť sa dostaviť do Bratislavi, lebo neviem, kde sídlite, keďže to nikde nevidím, tak Vás prosím o pomoc.
  Prípadne sa je možné ozvať sa mi zajtra počas dňa aj na dole uvedené mailové adresy
  Ak viete skontaktovať niekoho, kto by vedel pomôcť vo veľmi krátkom a súrnom čase, budem vďačná.
  Mačiatko sa lieči na zápal dolných dýchacích ciest. Ešte je malátne a veľmi nepapá… takže neviem. Veterinár akože stále dokola tvrdí, že je životaschopné, ale ja už nemám možnosť sa v danej veci viac angažovať… Zajtra v neskoro pobede budem musieť rozhodnúť…
  Ďakujem za pomoc

  1. Dobrý deň,
   nie som útulok, ani depozit, neviem vám pomôcť umiestnením mačiatka, môžem poskytnúť len priestor pre inzerciu.
   Skúsili ste osloviť Slobodu zvierat a združenie MačkySOS?
   Kontaktovali ste obec že ste našli mačiatko bez domova?
   Na Slovensku funguje veľa depozitov a občianskych združení, verím, že by nakoniec niekto pomohol.

 2. dobrý deň!
  Ďakujem za reakciu. Slobodu zvierat som oslovila, sú preplnení, odporučili mi zavolať mestskú políciu (159) – čo som nepochopila, čo to s tým má… Mačky SOS nemajú telefón, čo by pre rýchlu komunikáciu mi vyhovovalo. Takže to tak vyzerá, že mačiatko bude utratené. Napokon tá liečba antibiotikami akosi ide véééľmi pomaly, mača neje, je malátne, zrejme mu nie je veľmi dobre. Skúsim ešte raz osloviť Mačky SOS, ale veľmi si nádeje nerobím…

  Ale ďakujem aj za rady.
  Želám príjemný deň a poobjímajte za mňa svoje mačuľky, majú sa dobre, nech ešte viacej pocítia, že je im s Vami dobrúčko ;))))

 3. Dobrý deň!
  🙂 mám dobrú správu. Práve som sa vrátila z veterinárnej kliniky a jedna pracovníčka z tímu si mačičku Betinku osvojila!!!!!!! Betinka už má domov a i opateru a to dokonca odbornú. Horšie je, že dnes sa mačiatku pohoršilo, ťažšie dýchy, podostávala lieky. Bola som ju pozrieť a veru, ťažšie sa jej dýchalo. Nuž… ale aspoň viem, že naozaj bude v dobrých rukách. Betinka naozaj potrebuje jedine lekársku pomoc, ale som rada, že sa tam nad ňou a fakticky i nadomnou 😉 zľutovali… tak som im vďačná! Zatiaľ sa teda na Betinku osud pousmial, uvidíme, ako to pôjde s ňou ďalej.

  Želám príjemný deň!

 4. Dobrý den, chtěl bych na Vašich stránkách zveřejnit recenzi k nově vydané publikaci Policajná kynologie, teoria a prax, kterou vydala Vysoká škola veterinárního lekárska v Košicích.
  Můžete mi sdělit mailovou adresu, kam mohu recenzi poslat.?

  Jiří Rulc
  1. Dobrý den,

   mockrát děkuji za nabídku ale tohle je blog o kočkách. Nevidím tady spojitost s policejní kynologií. Věřím , že tady by si svoje publikum nenašla. Určitě najdete vhodnější místo, kde vaše práce najde své fanoušky a příznivce.

   Hodně štěstí!

   Kajo

 5. Dobrý deň,
  Pred pár týždňami som našla na ulici mladeho kocurika. Keďže ho nikto nehľadal rozhodla som sa si ho nechať u mňa v byte. Kôli karanténe moja mačka (3,pol roka , kastrovana) išla na prvé dva týždne k mojej mamine (kam bežné chodievala na návštevy aj pred tým).
  Keď sa vrátila ku mne do bytu po počiatočných otukavanich sycaniach sa skamaratili. Nemali žiaden problém spolu vychádzať aj keď bolo vidno že mladý kocúr je na moju bytovú mačku trochu divoký a sem tam sa jej hra nepáčila vtedy sa zobrala na svoje miesto a mala od neho klud. Pár dní dozadu sa však niečo stalo a neviem čo aj keď som bola v byte nevidela som čo bol konkrétny problem. Mačička sa mi až pocikala od strachu a utekala na druhú stranu bytu cela jej trasa bola od moču. Od vtedy kocúra nemôže ani vidieť vždy keď sa priblíži dostane paniku a uteká kade ľahšie, sem tam sa pocika. Momentálne sú oddelený každý v inej izbe a ja neviem čo robiť. Lebo mačka sa ho veľmi boji a hlavne neviem čo sa mohlo stať. Napadlo mi či nemal už ruju. Čakáme na termín kastracie. Neviem ako ich znovu skamaratit ona má taku paniku že keď ho cíti cez zatvorené dvere sa hneď schováva. Ďakujem za radu. Zuzana

  Zuzana
  1. Dobrý den,

   to je nepřijemná situace. Kastrace je víc než namístě.
   Jak kočky seznamovat se dočtete zde. Postupoval bych jak kdyby ty kočky byly nové, čili od začátku. U takového stresu bych zvážil i medikaci. Jsou i přírodní možnosti jako Bachove květy, homeopatiká, nebo různé umělé feromony, spot on přípravky až po byliny jako je kozlík.

   Lucián

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..