Čo by to bolo za Vianoce bez kolied a čo by to bolo za „Mačacie Vianoce“ bez mačacích kolied. Jingle cats sú sériou vianočných kolied v podaní mačičiek produkovaných Mikeom Spallaom. Ako nápad nahrať vianočné skladby v podaní mačiek vznikol je vskutku veľmi kuriózny.

Počiatok kariéry
Jingle cats začali nahrávaciu kariéru v decembri 1991, keď nadpriemerne šikovné mača Cheesepuff sa priplazilo do nahrávacej búdky v štúdiu v Hollywoode a začalo mňaučať do piesne Jingle Bells, ktorá sa v tom čase práve nahrávala. Štúdiový inžinier, Mike Spalla, nahral mňaukanie a upravil časové nastavenie k hudbe, čím vytvoril prvý mačací spev v histórii nahrávania vôbec. Pieseň bola zaslaná do rádia Kiss-FM v Los Angeles a POWER-106, kde ju hrali na druhý deň, na Vianoce. Budúci rok, kazeta Jingle cats bola odprezentovaná na KLOS Classic Rock Expo v Lon Angeles. 1000 kaziet bolo distribuovaných City Hall Records v San Rafael v Kalifornii. KNBC ( Channel News) v Los Angeles odvysielali túto správu 10 decembra 1992 a The Jingle Cats sa vypredali za 1 hodinu. 🙂 K zostaveniu 20 melódií bolo potrebných viac ako 1000 mňauknutí, škrekotov a vrčaní.

Nahrávky
Projekt The Jingle Cats nahral do dnešného dňa štyri vianočné albumy.

Meowy Christmas

V roku 1993 , album Meowy Christmas vyšiel na cd a kazete a predalo sa ho viac ako 100 000 kopií po celom svete v prvom týždni predaja. Album sa dostalo na priečku 10 v prestížnej Billboard catalog chart 1994. Na albume sa nachádzajú vianočné „evergreeny“ ako „O Christmas Tree“, „God Rest Ye Merry Gentlemen“ a „Deck The Halls“. Celkovo sa na album dostalo 20 piesní.

Here Comes Santa Claws

V roku 1994 nasledovalo album Here Comes Santa Claws, ktoré obsahovalo nahrávky „The Christmas Song“, „Rudolph the Red-Nosed Reindeer“ a prirodzene „Here Comes Santa Claus“. Here Comes Santa Claws taktež obsahovalao originálnu kompozíciu „A Kitten’s Story“. Na albume sa nachádza aj národná hymna Izraela „Hatikvah“.

Rhythm and Mews

Rhythm and Mews, tretí album, vyšiel v roku 2002. Album nenadväzuje na predchádzajúce vianočné nahrávky, ale obsahuje klasické známe piesne ako napríklad „Over The Rainbow“, „Dueling Banjos“, „The Star Spangled Banner“ a „Happy Birthday to You“.

V roku 2008 vyšlo projektu The Jingle cats aj vlastné DVD, ktoré je plné animácií.
Po megaúspechu s mačkami neskôr vznikol aj projekt The Jingle dogs.

First Meowel

Nový a zatiaľ posledný album vyšiel v roku 2009 pod názvom „First Meowel.“

VESELÉ VIANOCE A KRÁSNY ŠTEDRÝ DEŇ!!!!