Moje tohtoročné turné po zoologických záhradách blízkeho okolia sa ukončilo v Zlíne. Tam sa nachádza prekrásna ZOO , ktorej súčasťou je aj zámok Lešná. Prekrásny historický stred celého areálu, kde sa nachádza krásny zámok, je zasadený v zalesnenej časti mesta. V okolí zámku sa nachádza upravený zelený park , ktorý plynule prechádza do ZOO. V samotnom zámku sa napríklad nachádza okrem administratívnych priestorov aj pavilón terarijných zvierat.
 photo 09zaacutemokLescaronnaacutecopy_zps21d3ef0d.jpg
Práve malý kúsoček od areálu zámočku sa nachádza aj prekrásny moderný výbeh pre gorily a pavilón opíc. Tam na lavičke som našiel miestnu domácu mačičku, ktorá si schrupla na lavičke pre návštevníkov. Podobne ako v iných ZOO, ani táto micka sa nenechala rušiť hlukom a v pokoji oddychovala.
 photo 13ma10D0kazliacutenzoo_zpsb1a0bbc2.jpg
Veľmi zaujímavo je v urobený aj výbeh pre leva. Levík a jeho partnerka sú v podstate v bezklietkovej ubikácii na ostrovčeku oddelenom od ostatného priestoru potôčikom a elektrickým drôtom. V tomto vymedzenom priestore si spokojne nažívajú.
 photo 09levZliacutenZoo_zpsee9f6658.jpg
 photo 10levicaZliacutenZoo_zps3c251a3e.jpg
Práve v čase našej návštevy lev ručal a jeho hlas sa rozliehal po celej ZOO. Časť jeho hlasového prejavu sa mi podarilo aj zachytiť na kameru fotoaparátu.


Ďalšou prekrásnou šelmou , ktorá ma zaujala bol tiger. Majestátny tvor oddychoval na tráve. Podobne ako lev aj tiger mal výbeh prispôsobený jeho prirodzenému priestoru. Návštevníci majú možnosť pozorovať ho z viacerých miest i z výšky a vždy z bezpečnej vzdialenosti.
 photo 11spiacitigerzliacutenzoo_zpsc121d0ba.jpg
 photo 12tigerZliacutenZoo_zps11068265.jpg

Krásna Zlínska ZOO určite patrí medzi miesta, ktoré by milovníci zvierat mali aspoň raz život navštíviť. Ak budete mať cestu okolo, určite sa choďte pozrieť. Okrem ZOO si na svoje prídu aj tí, čo majú radi krásnu prírodu a historické zámky.