Ako som surfoval po nete , našiel som zaujímavé video. V ňom sa mladá hviezda reality show The Jersey Shore Nicole Elizabeth „Snooki“ Polizzi (u nás známa ako Párty v Jersey) zverila, že používa ako pleťový peeling mačaciu podstielku. Šok! Snooki to tvrdí vo svojej knihe plnej trikov ako sa skrášliť a veľa pri tom neutratiť. Ako sama tvrdí ,veľmi rada googluje a tak sa dostala aj k tomuto nápadu s „mačacím peelingom“.

V rámci promo aktivít k produktom, ktoré predáva pod svojím menom, vystúpila aj v Show Conan O´Briana. Tam sa zverila, že tento dermatologický experiment podstúpila a tvrdí, že s výsledkom je spokojná.

Mňa by len zaujímalo, aký druh podstielky na to použila. U nás je najbežnejší bentonit a ten po styku s vodou vytvára kašovitú hmotu alebo zhluky (záleží či je hrudkujúci a či nie). Ak by ho na pleť používala samotný (bez krému či troška vody), tak potom asi len jeho najjemnejšiu formu, inak by si tvár riadne doškriabala. Kukuričné, drevinaté či podstielky na báze papiera si tiež ako peeling predstaviť nedokážem. 🙂

Amerika je však krajina neobmedzených možností aj čo sa trikov krásy týka. Osobne ale všetkým odporúčam použiť radšej trošku pomletej zrnkovej kávy s malým množstvom pleťového krému namiesto podstielky pre mačku. Je to tiež lacný a veľmi efektívny spôsob ako si z pleti odstrániť zoschnutú kožu, nečistoty , odumreté bunky a osviežiť jej vzhľad.

UPDATE 24.11.2011
Bohužiaľ pôvodné video so Snooki bolo už odstránené, ale našiel som inú odborníčku na kozmetiku – Michelle Phan, ktorá celý proces využívania bentonitu ako pleťovej masky podrobne vysvetľuje. O peelingu narozdiel od Snooki ale nehovorí.
Bentonit je prírodný ílovitý materiál, ktorý obsahuje množstvo minerálnych látok. Okrem toho pôsobí ako špongia, vyťahuje nečistoty a mal by sťahovať i póry.
Bentonitová podstielka by mala byť čisto prírodná, bez dodatočnej úpravy a vône (niektoré sú chemicky upravované a obsahujú ďalšie prídavné látky, ktoré môžu pleť dráždiť). Na prípravu pleťovej masky treba 2 polievkové lyžice prírodnej bentonitovej podstielky a trochu vody v miske. Potom pridáme nejaký olej – pleťový, napríklad aloe vera a substanciu zmiešame. Kašovitú hmotu ohreje v mikrovlnke na 20 sec. Následne na pleť nanesieme len tekutú zložku kašovitej hmoty bez drobných kamienkov. Vynecháme citlivú oblasť okolo očí. Ako sama hovorí Michelle, menej je viac. Masku necháme pôsobiť 15 minúť. Zmyjeme ju teplou čistou vodou.
Škoda že už nepoužívam bentonitovú podstielku, hneď by som sám vyskúšal. 🙂