3 z mých 4 koček, Bellu, Lolu a Robina jsem adoptoval ještě na Slovensku a to z depozitů občanského sdružení  Mačky SOS

Grimma jsem zase získal adopcí ze sdruženia Děvět životů

I když žijeme v ČR naše články vycházejí pravidelně od roku 2011 v odborném měsíčníku  Pes a mačka.

2 Comments

 1. Dobrý deň,
  nemám žiadnu skúsenosť s chovom akéhokoľvek zvieratka, asi niekoľko mesiacov nás navštevujú dve mačky, teda jedna mladá mačička a jedna neviem či kocúr alebo mačka, evidentne už staršia,len je veľmi plachá, tak neviem zistiť pohlavie. Postupne som ich zčala kŕmiť, s mladou mačkou sme si vytvorili pekný vzťah, občas ju pustíme aj do domu, kde sa vždy vyspí, prípadne sa hráme. Naučila som ich na kŕmenie ráno a večer. Dnes som si povedala, že neviem či je dobré kŕmiť takéto túlavé mačky 2x za deň, či by im nestačilo len večer, ako som to robila na začiatku … tak som dnes „raňajky“ nepodávala, dala som im len mlieko. Keď som sa vrátila domov, našla som na trávniku pri dome porozhadzované odpadky z kontajnera na plasty, ktorý bol pootvorený. Pri kontajnety bolo aj hovienko. Podľa mňa to urobili mačky, prázdne obaly z krmiva boli potrhané. Myslíte, že to urobili schválne? Podľa vás je dobré takéto túlavé mačky kŕmiť viackrát denne alebo skôr len dokrmovať a nechať ich, aby si stravu ulovili?
  Ďakujem za radu a názor.
  Jana

  Jana
  1. Dobrý deň,

   to je krásne, ako ste sa ich ujali. Mačka nie je pes, má rada malý príjem potravy viackrát za deň. Mlieko vhodné nie je. Je to blud, ktorý sa traduje, rovnako ako že kastrácia mačkám ubližuje. Kraviny!
   Ak ste si takto mačičky „adoptovali“ bolo by dobré ich odčerviť, zaočkovať a kastrovať. Bude to lepšie pre vás aj ich, uvidíte. Vaša domácnosť zostane zdravá a rovnako aj ony. nebudú sa množiť ani túlať či biť.
   Či to urobili mačky neviem, asi áno. Zjavne boli hladné. Hlad je zlý pán!

   Prajem krásne chvíle s mickami.

   Lucián

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..