ODKAZY

3 z mojich 4 mačiek, Bellu, Lolu a Robina som adoptoval z depozitov občianskeho združenia Mačky SOS. Grimma som zase získal adopciou zo združenia Děvět životů. Vo všetkých prípadoch bola celá komunikácia neskutočne profesionálna,  o mačky bolo výborne postarané, a opatrovníci mali bohaté skúsenosti a vedomosti o svojich zverencoch. Pri kombinovaní mačiek v mnohopočetných domácnostiach je to nesmierne důležité. Za to všetko, čo domáce depozity robia pre opustené, týrané a nechcené mačky im veľmi pekne ĎAKUJEM!

Naše články pravidelne vychádzajú už od roku 2011 v odbornom mesačníkuPes a mačka.

2 Comments

 1. Dobrý deň,
  nemám žiadnu skúsenosť s chovom akéhokoľvek zvieratka, asi niekoľko mesiacov nás navštevujú dve mačky, teda jedna mladá mačička a jedna neviem či kocúr alebo mačka, evidentne už staršia,len je veľmi plachá, tak neviem zistiť pohlavie. Postupne som ich zčala kŕmiť, s mladou mačkou sme si vytvorili pekný vzťah, občas ju pustíme aj do domu, kde sa vždy vyspí, prípadne sa hráme. Naučila som ich na kŕmenie ráno a večer. Dnes som si povedala, že neviem či je dobré kŕmiť takéto túlavé mačky 2x za deň, či by im nestačilo len večer, ako som to robila na začiatku … tak som dnes „raňajky“ nepodávala, dala som im len mlieko. Keď som sa vrátila domov, našla som na trávniku pri dome porozhadzované odpadky z kontajnera na plasty, ktorý bol pootvorený. Pri kontajnety bolo aj hovienko. Podľa mňa to urobili mačky, prázdne obaly z krmiva boli potrhané. Myslíte, že to urobili schválne? Podľa vás je dobré takéto túlavé mačky kŕmiť viackrát denne alebo skôr len dokrmovať a nechať ich, aby si stravu ulovili?
  Ďakujem za radu a názor.
  Jana

  1. Dobrý deň,

   to je krásne, ako ste sa ich ujali. Mačka nie je pes, má rada malý príjem potravy viackrát za deň. Mlieko vhodné nie je. Je to blud, ktorý sa traduje, rovnako ako že kastrácia mačkám ubližuje. Kraviny!
   Ak ste si takto mačičky „adoptovali“ bolo by dobré ich odčerviť, zaočkovať a kastrovať. Bude to lepšie pre vás aj ich, uvidíte. Vaša domácnosť zostane zdravá a rovnako aj ony. nebudú sa množiť ani túlať či biť.
   Či to urobili mačky neviem, asi áno. Zjavne boli hladné. Hlad je zlý pán!

   Prajem krásne chvíle s mickami.

   Lucián

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.