Šťastná mica prežila pád z 19 poschodia

O mačkách sa od pradávna traduje, že majú 9 životov, že pri páde sa málokedy zrania, pre svoju schopnosť dopadnúť na všetky štyri labky a hlavne, že mačke sa málokedy stane, že by odniekadiaľ vypadla. Skúsenejší chovatelia však dobre vedia, že pády mačiek nie sú ničím neobvyklým , zvlásť v teplých (letných mesiacoch). Vtedy sa bohato množia prípady vypadnutí z okna, balkóna či iných miest, ktoré nie sú pred mačkami dostatočne zabezpečené.

Mnohé pády končia pre mačky smrťou či mnohonásobným poškodením zdravia s trvalými následkami. Existujú však aj šťastné konce, ktoré ale netreba brať ako pravidlo, skôr ako kombináciu skvelej mačacej fyziognómie a šťastia. Práve takým prípadom je pád mici s menom Sugar z výškovej budovy v Bostone. Majiteľka Brittany Kirk si chcela užiť krásne teplé počasie a nechala otvorené okno, čo sa jej miláčikovi stalo takmer osudným. Mačička (4roky) prežila pád z 19 poschodia len s malými zraneniami, bez zlomenín.
Ako je to možné?
Práve neuveriteľne skvelá stavba tela mačke zachránila život. Vďaka koži okolo zadných labiek sa jej podarilo ich roztiahnutím plachtiť. Samozrejme i dobré poveternostné podmienky jej pomohli k takmer hladkému pristátiu na zemi.
Až na pár podliatin a zranené pľúca sa mačke nič nestalo. Je takmer zázrak, že pri páde z výšky 45-60 metrov, si nezlomila ani jedinú kostičku v tele.

Zdroj informácie tu a tu .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.