V malom mestečku Talkeetna na Aljaške žije len niečo málo cez 900 obyvateľov. Miestni obyvatelia sa ale o politické a riadiace funkcie príliš nezaujímajú a kandidáti, ktorí sa snažili presadiť väčšinu nezaujali. Niekto preto zo žartu navrhol za starostu krásne kocúrika menom Stubbs.

Ľudia sa tohto vtipu ale chytili a milý kocúrik sa stal hlavou mesta ešte ako maličké mačiatko. A čo viac, získal titul čestného starostu aj v ďalšom období a v ďalšom…… Tento rok je to už 15 rokov, čo mestečku vládne silná ruka myšolovca. 🙂 Je teda viac než jasné, že s prácou a nasadením kocúra sú v mestečku nadmieru spokojní.

Mať mačacieho starostu im však prinieslo nečakaná benefity v podobe mediálneho záujmu, ktorý k nim láka desiatky turistov každý týždeň. Tých veľmi zaujíma, ako je možné, že majú za starostu ryšavo-krémového kocúriska. 🙂
Bol to výborný marketingový ťah!
Nápadom sa predsa medze nekladú a aspoň im nekradne peniaze z rozpočtu do vlastného vrecka ako je napríklad zvykom u nás.

Starosta Stubbs je teda práva celebrita a má viac ako 21.000 odberateľov na svojej Fb stránke, čo je mnohonásobne viac ako obyvateľov vo svojom rodnom mestečku. Jeho popularita prekračuje lokálne vymedzenie jeho právomocí 🙂

Stubbs však nie je prvým mačacím politikom. Do senátu v USA kandidoval v minulosti už kocúr Hank.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..