Medzinárodný deň zvierat bez domova bol ustanovený Medzinárodnou spoločnosťou za práva zvierat (ISAR) ešte v roku 1992. Každá tretia augustová sobota je venovaná zvieratám bez domova, v útulkoch, depozitoch, v dočasnej starostlivosti a samozrejme tým najmenej „šťastným“ na ulici.

Tento rok pripadá tento deň na 18.8.2012. V USA vďaka spomínanej organizácii vznikla i milá tradícia zapáliť sviečku za všetky zvieratká bez domova ako prejav súcitu a spomienok.

Hlavným účelom tohto dňa má byť najmä osveta a zvýšenie povedomia širokej verejnosti o problematike opustených zvierat. Tie plnia útulky, depozity, no i ulice a sú obrovským spoločenským problémom.
Jedny sa ich snažia zbaviť a tým zakryť asi vlastnú vinu, iní im zase pomáhajú ako môžu, hoc bývajú prenasledovaní.
Každopádne nech ste na akejkoľvek strane je jasné, že za každé vyhodené a nechcené zvieratko na ulici nesie zodpovednosť človek. Ten si vedome či nevedome nesplnil svoje povinnosti a „problému“ sa takto zbavil.

Každý jednotlivec môže prispieť ku zmene a netreba na to nič extrémne. Stačí, ak sa budete s láskou a porozumením starať o svoje zvieratká a budete príkladom pre svoje deti, rodinných príslušníkov, priateľov či širšie okolie.

Svojich miláčikov dáte vo vhodnom veku kastrovať či sterilizovať, aby ste neprispievali k počtu nechcených či neumiestniteľných zvierat a regulovali tak ich populáciu.

Rovnako sa pri výbere zvieratka môžete obrátiť skôr na útulok či depozit ako zviera kupovať (najmä nie za malý peniaz u množiteľov!!!)

NEKUPUJ, ale ADOPTUJ

Zapáliť môžete aj virtuálnu sviečku v rámci Virtuální vigilie Mezinárodní den zvířat bez domova 18. srpna 2012, ktorú každoročne organizuje První společnosť za práva koček.

Krátke video ISAR k minulému ročníku

Tohtoročné nájdete za odkazom tu

Je málo krajších vecí na svete ako darovať domov nechcenému zvieratku!
Všetkým opustených, týraným a nechceným zvieratkám želám, aby našli konečne lásku, pokoj, istotu a milujúci domov!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..