Nie je mačka ako mačka. Variabilita čo sa týka fyzického výzoru je u mčiek takmer  nulová. Narozdiel od psíkov, vyzerajú všetky mačky veľmi podobne. ich povahy však bývajú veľmi rôznorodé.

Niektoré micinky sú spoločenské a sú rady v centre diania. Poznáme však aj také, ktoré návštevy nikdy nevideli a asi ani neuvidia. Okrem toho sú známe aj mačky športovkyne, ktoré šialene behajú z jednej strany na druhú, skáču, lovia,…proste sú neustále v pohybe, plné energie a sily. Naproti tomu sú tiež tie, ktoré sa z gauča odlepia len v prípade, že ste niečo dobré a voňavé hodili do misky. Ďalšou kategóriou sú cicíky závislé na ľudskom dotyku a bez neho vám nedajú pokoj. Poznám ale aj také, ktoré ľudské teplo nevyhľadávajú, alebo sa ho naopak strašne boja. Niektoré mačičky sú napríklad zase ľahko manipulovateľné, dokonca až do tej miery, že ich môžete obliekať do kostýmov. Iné naopak už len pri náznaku, že sa k nim blíži ruka sú v pozore, útočia, či sa trasú strachom.

Mačky sú ako ľudia, ich rôznorodosť je, čo sa týka osobnostných vlastností týka, naozaj veľká. Webovky dodo.com zverejnili kolekciu 8 základných typov mačiek, ktoré bývajú najčastejšie našimi spoločníčkami. Vedeli by ste zadefinovať tú Vašu?

Jednotlivé popisy nájdete za odkazom tu.

U nás to máme takto:

Lola – The Smotherer

Robin – The Ball of Energy

Aimme – The Dog In Disguise

Bella – The Human Feline

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..