Na svete je nový adopčný portál pre zvieratká v núdzi adoptujzvieratko.sk. Nájdete tam aktuálne inzeráty, ponuky adopcie a to ako súkromných osôb, tak i rôznych združení, organizácií či spolkov a útulkov. Zvieratiek bez domova neskutočne pribúda a hľadanie nových domovov býva naozaj čoraz ťažšie. Našťastie sa stále nájdu dobrí ľudia, ktorí neodmietnu pomoc opusteným, nechceným a týraním. Pomáhajú finančne, materiálne, ponúkajú dočasné ubytovanie, alebo sa snažia pomôcť zvieratkám nájsť nové domovy.Kiežby takýchto ľudí bolo každým rokom viac a viac!

Veľké ĎAKUJEM všetkým, ktorí sa aktívne akýmkoľvek spôsobom angažujú v oblasti adopcií nechcených a opustených zvieratiek. Je to neskutočne záslužná práca, častokrát na úkor svojej domácnosti, rodiny, rozpočtu či domácich maznáčikov.

Čo o sebe napísali autori webu a projektu adoptujzvieratko.sk?

Web adoptujzvieratko.sk poskytuje priestor pre milovníkov zvierat, ktorí ponúkajú alebo hľadajú zvieratko na adopciu, hľadajú stratené zvieratko, alebo našli opustené zvieratko a nie je im ľahostajný jeho osud.

Našim cieľom je vytvoriť databázu zvieratiek na adopciu, a zoznamy útulkov a združení v rámci celého Slovenska, a tým zvýšiť zvieratkám šance na nájdenie nového domova.

K tomu však potrebujeme vašu podporu a dúfame, že web budete aktívne využívať na pridávanie inzerátov a budete sa registrovať a udržiavať svoje údaje aktuálne.

https://www.facebook.com/adoptujzvieratko
http://www.adoptujzvieratko.sk/

Útulkom a združeniam bezplatne poskytujeme priestor na ich prezentáciu a je našou snahou umožniť takto internetovú ponuku aj útulkom a združenia, ktoré z kapacitných alebo iných dôvodov nemôžu prevádzkovať vlastný web a môžu takto ušetrený čas a peniaze venovať svojej činnosti. Ak vám nejaká funkcia chýba alebo máte námet na vylepšenie, dajte nám vedieť svoj názor, radi sa tomu budeme venovať.

Hlavnou motiváciou pre vznik tohto projektu bol nedostatok informácii o zvieratkách na adopciu. Na inzertných portáloch sa ponuky zvierat vhodných na adopciu strácajú v neprehľadnej komerčnej ponuke chovateľov a obchodníkov so zvieratami. Mnohým útulkom popri náročnej starostlivosti o zverené zvieratká zostávajú ľudské resp. finančné kapacity len na prevádzkovanie veľmi jednoduchých a málo aktualizovaných web-stránok s obmedzenou funkčnosťou. Často je ako náhrada využívaný Facebook, ktorý ale oslovuje len malú časť potenciálnych záujemcov o adopciu a pri cyklickom zdieľaní zvieratiek tými istými užívateľmi stráca na efektivite, častokrát vedie k obťažovaniu a následnej nevšímavosti k týmto zdieľaniam.

V neposlednom rade by sme chceli zvieratká na adopciu dostať k ľuďom, ktorí nevedia, aké krásne zvieratká sú v útulkoch a nemusia ich kupovať od chovateľov.

A samozrejme, tento web vznikol kvôli samotných zvieratkám, ktoré čakajú na správneho človeka, aby mu dali svoju lásku.

Akékoľvek návrhy, podnety a otázky uvítame na janka@adoptujzvieratko.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..