Mačky sú teritoriálne zvieratá, ktorá sa neboja často i väčších a silnejších protivníkov, aby ochránili svoje územia, potomstvo, rodinu. Dôkazom toho je aj príbeh, ktorý obletel celý svet pred pár dňami. Malého chlapca napadol pred jeho domom na ulici susedov pes. Schmatol ho z ničoho nič za nožičku a spôsobil mu dosť nepekné poranenie. Celý príbeh sa mohol skončiť oveľa horšie, pokiaľ by nezasiahla domáca mačka Tara, z rodiny chlapčeka. Tá sa hrdinsky rozbehla po psovi a zahnala ho. Chlapčeka chránila presne ako svoje mačiatka!

Do príbehu však vstupujú ďalšie okolnosti. Susedia svojho psa údajne dlhodobo nezvládajú. Zostrih, ktorý ste videli, je ale tiež zvláštny. Pes zrazu zavetrí a pátra, ide po stope a zaútočí na malé dieťa. Vo mne to vyvoláva dojem, akoby dostal nejaký povel a snažil sa splniť to, čo mu bolo prikázané.
Po akte sa matka dieťaťa rozbehla presvedčiť, že už žiadne riziko nehrozí a pes sa nevráti. Susedia ho medzitým schovali u seba doma. Celá táto story mi nejako nedáva zmysel. Našťastie sa ale dieťaťu nestalo nič horšie. Ako vieme, nejedno dieťa už pes dotrhal s fatálnymi dôsledkami. Nedávno zase rotvailer napadol až 3 ľudí v záhradkárskej kolónii a pár týždňov predtým pes zabil svoju majiteľku.

Tara je aktuálne ospevovanou hrdinkou a mačacou celebritou číslo jedna. Navštevuje najrôznejšie show a dostáva dary.
Zaslúžene!
Môj Kollbýček mal mimochodom veľmi podobnú povahu. Akonáhle sa niekto blížil k našim dverám, rozbehol sa k nim a hlasno vrčal, úplne ako keby to bol pes.

Podobné články:
Odvážne mačky bojovnice bránia čo je ich a je jedno, že nepriateľ je i väčší a nebezpečnejší

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..