Stále mnoho mladých žien sa neskutočne bojí mačiek, pretože majú pocit, že s mačkou v domácnosti neotehotnejú. Následne sa počas gravidity strachujú, aby im kontakt s mačkou nespôsobil potrat či poškodenie plodu. V tretej fáze sa niektoré bývalé mačkárky, ale súčasné novodobé mačičky zase obávajú, ako všemožne môže mačka ublížiť ich novonarodenej ratolesti.

Ide o neinformované ženy, ktoré medzi sebou šíria neobjektívne a nevedecké závery o mačkách a ich chorobách a to najmä toxoplazmóze.

Na mačacích fórach sú siahlodlhé diskusie o toxoplazmóze, tehotenstve a novonarodených deťoch verzus mačky.
Sú ale aj matky, ktoré sa zaoberajú tým, čo ich milovanej mačke môže spôsobiť ich dieťa?
Ja naozaj verím, že áno a skutočne zodpovedná a milujúca matka by svoju mačku nikdy neodstrčila na druhú koľaj a spolu s dieťaťom by chovala i svoju mačku.

Pani z nasledujúceho videa je ale „iná žena“.
Jej mačka je až príliš trpezlivá – už dávno mala dieťaťu ukázať ako sa správať a vychovať ho namiesto jeho ľudskej matky! 🙂

Mačiek v tejto domácnosti mi je úprimne ľúto!

3 Comments

  1. To je kocúr a maličká mu hovorí „moje bábätko“. Mama aj s otcom maličkú zakaždým napomenú, aby ho neťahala a nešklbala 🙂 Ale je pravda, že je pekne vyžratý (zišla by sa mu diéta a potom by mal zrejme viac vôle výchovne reagovať) a ja by som určite zasiahla skôr.
    Verím ale tomu, že bábätko sa časom naučí odhadnúť, čo si môže dovoliť, a prežijú s kocúrom dlhé veselé roky.

  2. maličkej mali dať rodičia radšej bábiku alebo plyšáka, nech sa hrá, nie živú mačku. Evidentne napomínanie nepomáha, na to je príliš malá.
    Rodičia to majú na háku, ešte si to filmujú ako niečo zábavné.
    Nemyslím, že takto sa buduje u detí vzťah k zvieratám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..