Azyl Kocourkov vznikl na podzim roku 2012. Jeho cílem je pomoc opuštěným kočkám. Zakladatelky Kocourkova, Laďka Cetlová a Soňa Veverková, se pod hlavičkou jiných organizací angažovaly v oblasti pomoci opuštěným kočkám již několik let, než přišla vhodná chvíle se osamostatnit a začít si „dělat věci po svém“. Náhodou se naskytla příležitost spojit své síly se středočeskou pobočkou Hnutí DUHA Střední Čechy – tato organizace poskytla Kocourkovu zázemí v podobě dlouhodobě funkční a stabilní organizace, jejímž cílem je zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Kocourkov naopak pomohl Hnutí DUHA Střední Čechy proniknout do oblasti, s níž zkušenosti neměla, ale kterou lze nepochybně zařadit mezi vytčené cíle hnutí – péče o opuštěné kočky.

 photo 01_zpsec9c12b5.jpg

Principy naší činnosti

V Azylu Kocourkov se v současné době staráme o kočičky v polobytovém depozitu v obci Doubravčice, nedaleko Říčan u Prahy. Na základě dosavadní praxe jsme dospěli k několika principům, které – na základě vlastních zkušeností – vždy respektujeme:

Specializujeme se pouze na opuštěné kočky – nechceme diskriminovat jiná zvířata, ale naše zkušenosti i vybavení depozit nás opravňují pouze k pomoci opuštěným kočkám. Na jiná zvířata nemáme ani lidské, ani hmotné kapacity.
Kvalita před kvantitou – jsme smířeny s tím, že bohužel nemůžeme zachránit všechny kočky, které naši pomoc potřebují. Avšak těm kočkám, které se do naší péče dostanou, chceme zajistit nový start do lepšího života se vším, co k tomu bude třeba – od poskytnutí standardní zdravotní péče až po nalezení vhodného a prověřeného domova.
Hledání nových domovů pro nalezené a svěřené kočky – nalezené a přijaté kočky u nás – až na výjimky – nezůstávají navždy. Nemáme kapacity, nemůžeme a ani nechceme přijímat kočky s úmyslem je nechat v azylu na dožití. Hledání vhodného nového domova pro všechny přijaté kočičky je pro nás naprotou prioritou. Pro všechny kočky, včetně chronicky nemocných a handicapovaných, se snažíme najít vhodného majitele, který bude respektovat jejich osobnost a zdravotní stav, i když to někdy může trvat déle. Všechny umístěné kočičky v nových domovech dlouhodobě sledujeme, a pokud se ukáže, že nový domov se z jakéhokoliv důvodu stane pro naše bývalé svěřence nevhodným, neváháme a po dohodě s majiteli kočičku vezmeme zpět do depozita a hledáme nový, vhodnější domov.

 photo 02_zpsa8d14a3e.jpg

Vaše dary pomáhají

Stejně jako naprostá většina dalších azylů, depozit a útulků, které se v ČR této činnosti věnují, ani my se neobejdeme bez dárců a jejich darů, ať už finančních či hmotných. Všech, kteří naši činnost podpořili a podporují, si velmi vážíme a garantujeme, že veškeré hmotné i finanční příspěvky skutečně jsou a budou použity pouze a výhradně na výdaje přímo spojené s péčí o naše čtyřnohé svěřence. Zájemci z řad dárců jsou vítáni k osobní návštěvě v depozitu, kde mají nejlepší přehled a kontrolu, kam jejich dary doputovaly. U finančních příspěvků dokládáme dárcům přehled o jejich čerpání, finanční vyúčtování, fotodokumentaci apod dle dohody.

 photo 03_zps494854ef.jpg

Kočičky k adopci zde.

Kontakt:
Azyl Kocourkov
Laďka Cetlová

tel.: +420 602 253 185
e-mail: cetlova@azyl-kocourkov.cz
web: http://www.azyl-kocourkov.cz
Facebook: http://www.facebook.com/ladka.cetlova
Bankovní spojení: 255683851/0300 u Poštovní spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..