Žijeme v ťažkých časoch. Nemusí sa to tak každému javiť, ale veľa mladých ľudí si siaha na život. Nerobím štatistiku, ani túto tému nesledujem, ale mám pocit, že je to častejšie, ako kedysi. Myslím, že neustále čítam o tom, ako sa ten teen či hentá obesili, skočili z mosta, či iným spôsobom odpravili z tohto sveta pre nejaký dôvod.

Smrť vždy prináša smútok, ale vždy je extrémne smutné, ak vyhasne život mladý, nenaplnený. Taký je aj koniec príbehu mladého Dravena Rodrigueza (17). Kreatívny študent bol ešte pred pár mesiacmi plný sily a entuziazmu, odhodlaný bojovať za svoje „umelecké hodnoty“.  Snažil sa v ročenke strednej školy presadiť uverejnenie svojej fotky s mačkou, doplnenej lasermi rôznych farieb. Škola jeho požiadavku zamietla a tak spustil petičnú kampaň. Vďaka nej sa preslávil po celom svete  a fotka si získala tisíce fanúšikov.

Hoc sa nedočkal úspechu, mohol sa tešiť z iných krás života. Jeho problémy boli ale asi silnejšie, ako jeho vôľa žiť a tak svoju životnú cestu ukončil.

RIP Draven

 

Zdroj informácie: http://www.people.com/article/laser-cat-yearbook-photo-draven-rodriguez-suicide

 

Podobné príspevky:

Petícia za fotografiu s mačkou v ročenke

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..