Africké mačky je dokument z produkcie amerického štúdia Walt Disneay. Ústredným motívom dokumentu je zobrazenie života dvoch rodín veľkých mačkovitých šeliem a hlavne príprava ich potomstva na život v divokej prírode. Film je skutočne dobrodružnou cestou a obsahuje skutočné zábery. Zameriava sa na levíča menom Mara, vychovávané svojou matkou Laylou, gepardiu matku s menom Sita, ktorá vychováva 5 mláďat a Fanga, vodcu rodiny Mary a jej matky, ktorý ich chráni pred inými levmi. Každý deň je v divočine bojom o život, potravu a vodu a každá z rodín musí hľadať cestu ako prežiť.

Film začína predstavením Sity, ktorá práve porodila 5 mláďat. V jej živote teda nastáva zmena a nová úloha, musí naučiť svoje mladé prežiť v divočine skôr, ako sa ich cesty navždy rozdelia.
Druhá dejová línia sa točí okolo 6 mesačnej Mary a jej matky. Vodcom levej svorky žijúcej pri rieke je Fang, postarší samec, typický svojim zlomeným zubom, ktorý je pamiatkou na jeden z mnohých súbojov z minulosti.
Mladé gepardy budú rásť a učiť sa od svojej matky pravidlá prežitia. Levia svorka bude bojovať o svoje teritórium a príbeh naberie dynamický spád.
African cats
Dokument si treba určite pozrieť, nechápem ako sa mi mohlo stať, že som ho zmeškal v kinách. 🙁
Rovnako mi nie je jasné, ako je možné, že dokument už u nás šiel minulý rok a jeho premiéra v Londýne sa konala len minulý týždeň.

Režiséri:
Alastair Fothergill, Keith Scholey
Scenáristi:
Keith Scholey, John Truby
Hviezda:
Samuel L. Jackson
Premiéra na SK:
01.09.2011
Minutáž:
89 min.
Trailer:

Zdroje informácií a fotiek nájdete tu a tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..