Pomerne nedávno som napísal článok Hodvábny kožúšok takmer ihneď!, v ktorom som predstavil významných pomocníkov v snahe docieliť nielen zdravie našich miciek a posilnenie ich prirodzenej imunity, ale taktiež krásny a hebký kožúšok. Medzitým, keďže do našej mačacej rodiny v auguste pribudol aj malý Robino, vyskúšal som aj ďalšie produkty: baby tabs, baby pastu a syrovú pastu.
Photobucket
Robinko je ešte mačiatko a tak som sa snažil nájsť niečo vhodné na posilnenie imunity určené práve mačiatkam. Samozrejme, existujú veterinárne prípravky ako napríklad Plerasan, ale ja som chcel len doplnok stravy, nie vet. liečivo. Rozhodol som sa preto vyskúšať baby pastu a baby tabs od spoločnosti GIMPET, pretože ich pasty pre dospelé mačky majú skvelé výsledky. Oba produkty obsahujú vitamíny, taurín, l-carnitín, vápnik a balastné látky dôležité pre črevnú flóru – prebiotiká
S výsledkom ich pôsobenia na kožúšok malého Robina som nadmieru spokojný. Rovnako ako jeho dospelí spolubývajúci aj Robin sa teraz pýši krásne hebkým, leským a zdravím kožúškom. Účinok sa dostal tiež takmer ihneď.
Photobucket

No a keďže ja si rád nechám poradiť, tak som zakúpil na odporučenie jednej známej aj syrovú pastu s biotínom.
Biotín (alebo vitamín H) je dôležitý prvok v strave každej mačky. Jedná sa o významného pomocníka pre udržiavanie krásnej, zdravej a lesklej srsti či jej plného sfarbenia. Je to vitamín rozpustný vo vode a je bohato zastúpený napríklad vo vaječnom žĺtku, pečeni či obličkách. Nachádza sa aj v sóji, ale tá nie je pre plnohodnotné stravovanie našich šeliem podstatná, aj keď sa často využíva ako balastná látka v komerčných krmivách (lebo je lacnejšia ako mäso). Okrem iného sója je významný alergén, takže pozor na ňu!
Photobucket
Syrová pasta u nás zaujala zatiaľ len Kollbyho a ten ju pekne vylízal z tanierika. Jej jediné negatívum je v tom, že skutočne ju v cítiť po syre a rovnako následne aj stolica má obdobný odér. Ale keďže chutí a prináša aj zdravotné benefity, musíme to pretrpieť! 🙂
Photobucket

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..