Na svojich potulkách internetovými obchodmi s chovateľskými potrebami určenými pre mačky často nájdem nejaký zaujímavý produkt. Tentokrát ma oslovila exkluzívna mačacia toaleta Oster Bionaire – toaleta odstraňujúca pachy. Tá má nielen zaujímavý a pomerne neobvyklý dizajn, ale ešte funkciu vstavaného elektronického odstraňovača pachov. Toaleta pôsobí dojmom malej vesmírnej lode s kokpitom. 🙂 Podľa výrobcu odstraňuje nepríjemné pachy exkrementov veľmi prakticky a to vďaka inovatívnemu ventilátoru a novodobej filtračnej technológii.

Špeciálna forma krytu sa stará o to, aby bolo zabezpečené žiadúce prúdenie vzduchu a to pachov smerom k filtru a nie von z toalety.
Zaujímavý nápad. I keď v krytých toaletách toho pachu prenikajúceho von nie je veľa – respektíve pokiaľ toaletu neotvoríme tak prenikne naozaj málo. (samozrejme ak mačka nemá potrebu zahrabávať svoje fekálne produkty, je to horšie 🙂 )
Photobucket
Ventilátor má počas prevádzky malú malú spotrebu energie (3W) a dá sa samozrejme i vypnúť.
Priesvitný poklop sa dá jednoducho odňať a tým toaleta sa môže ľahko vyčistiť.
K výbave toalety patrí i lopatka, pre ktorú je pripravený úchyt na zadnej strane.
Photobucket
Okrem svojho dizajnu ma toaleta oslovila i prídavnou funkciou filtrácie vzduchu, ale najmä rozmermi. Hoci na obrázku vyzerá pomerne malá v skutočnosti tomu tak nie je. Jej miery sú: D 58 x Š 46 x V 49 cm. Najviac ma zaujala jej výška, lebo nie je to tak dávno, čo som zháňal novú toaletu pre našich chlapcov a vyberal som čo najvyššiu. Nakoniec som sa rozhodol pre toaletu mega comfy od spoločnosti Tommi, ktorej výška je však len 46 cm.

Ako najväčšiu nevýhodu toalety Oster Bionaire vidím jej cenu, okolo 90 €, ku ktorej treba pripočítať cenu za filtre, ktoré stoja okolo 12,5 € a minimálnu cenu za spotrebu energie. Jeden filter vydrží približne 8 týždňov a na jeho výmenu nás upozorní svetielko v zadnej časti toalety.
Photobucket
K toalete sa dá zvlášť dokúpiť i antibakteriálna predložka. Tá obsahuje špeciálnu antibakteriálnu látku, ktorá zabraňuje šíreniu baktérií a plesní. Jej rozmery sú 34 x 34 x 0,5 cm. Je vhodná i pre ostatné typy toaliet. Jej cena sa pohybuje okolo 13€.

Ako sa vám páči toaleta? Kúpili by ste si ju?

Kompletný návod na použitie tu.
Zdroj informácií a obrázkov tu a tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..