Exotické mačky, najmä siamské, boli kedysi tou najvyššou kastou. Nielen že sa k nim všetci správali ako k Bohom, mali aj voľný prístup kdekoľvek v paláci a bol zákaz ich zabíjať či inak im škodiť. Okrem toho na svojich krásnych a dlhých chvostíkoch nosili šperky svojich bohatých majiteľov.

Dodnes sa traduje, že zahnutie chvosta, ktoré sa vyskytuje ako dedičná vada, si mačky prinášajú práve z minulosti, pretože to práve bránilo tomu, aby sa šperky zošmykli z chvosta dole.

Vyzerá to tak, že môj Robin bol palácová siamská mačka:)
Robin
Robin

Možno práve exkluzívna minulosť inšpirovala nový nafotený editoriál „stylového magazínu Esprit“, ktorý vychádza ako príloha Lidových novin s názvom Šlechtičny & drahokamy.
Krásne siamské mačky z chovateľskej stanice siakat.cz p. Márie Říhové ozdobili exkluzívnymi šperkami svetových značiek, medzi ktorými nechýbali ani šperky ALO diamonds, o ktorých mačkami inšpirovanými šperkami som už písal.

siamky
siamky
siamky
siamky
siamky
siamky

2 Comments

  1. Mam doma siamskeho kocura a potvrdzujem, ze je to rodeny aristokrat, ma pristup uplne vsade, spi v mojej posteli, stravuje sa na kredenci /stol by bol uz vazne vela/, akurat nemame zalomok na chvostiku :))

    Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..