Prvý Intergroom festival, čiže festival kaderníckych zručností určených domácim miláčikom ako sú psy a mačky, sa konal už v roku 1981 v Newarku, New Jersey. Od toho času je to najväčší medzinárodný festival svojho druhu na svete. Každý rok viac ako 3000 psích a mačacích kaderníkov z viac ako 21 krajín navštevuje toto podujatie.
Okrem každoročnej súťaže, ktoré je hlavným podujatím akcie, sa konajú aj sprievodné prednášky na témy súvisiace s úpravou srsti, semináre a iné vzdelávacie aktivity určené pracovníkom zvieracích salónov a ich manažérom.
Návštevníci majú rovnako jedinečnú možnosť na vlastné oči vidieť nové produkty na trhu, nové štýly, módne trendy, zariadenie, ….

Tento rok sa podujatie konalo 21. až 23. apríla v New Jersey a aj tento raz bola šou prehliadkou extravagancie a nových módnych trendov v úprave srsti najobľúbenejších domácich zvierat.
Výsledok si môžete pozrieť na priložených fotografiách.
Intergroom 2012
Photobucket
Photobucket

Osobne si myslím, že mačky by sa obišli aj bez takýchto výstrelkov, ale pokiaľ im srsť nie je strihaná a farbená tak mi to ako trápenie nepríde. Predpokladám, že použitá kozmetika je pre ich zdravie neškodná.
(Ideálne by však bolo ak by nebola testovaná na zvieratkách 🙂 )

Nechali by ste niečo podobné vykúzliť na srsti vašej mačičky? 🙂

Zdroje obrázkov a informácií nájdete tu a tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..