Americká herečka Kirsten Dunst smúti. Stratilo sa jej totiž milované mačiatko menom Tazzy. Hviezda strieborného plátna, ktorá mala možnosť si zahrať po boku takých hviezd ako Tom Cruise a Brada Pitt vo filme Interview s upírom (za ktorý bola nominovaná i na Zlatý glóbus) má hlavu v smútku. S priateľom obchádza susedov a vylepujú plagátiky s fotkou strateného mačaťa.

Pri mačičkách s výbehom a vonkajších je vždy značné riziko, že sa mica zatúla, odbehne či sa zraní, stane sa obeťou ľudskej hyeny, áut a podobne. Riziko je vyššie u tých mačiat, ktoré ešte neboli kastrované/sterilizované.

Pri strate mačičky je najdôležitejšie ju aktívne hľadať a to čo najskôr. Vylepiť plagátiky s fotkou a osobitými znakmi mačky a kontaktom na vás. Treba prezrieť celý dom, záhradu, pozemok. Obísť všetkých susedov a priľahlé inštitúcie a budovy v okolí. Mačka môže byť v garáži, v areáli závodu, u susedov na záhrade či v lesíku neďaleko.
Ideálne je ak ju hľadajú známi ľudia, ktorých mačka pozná a nebojí sa ich.
Napomôcť môžu i maškrty a misky s jedlom pri dome.

Prevenciou straty je samozrejme mačku držať doma, kastrovať ju, začipovať a mala by nosiť reflexný obojok s kontaktom na vás. Ak chodí von, na noc ju držať doma.

Kirsten každopádne držím palce! Dúfam, že mača čoskoro nájde.

Mimochodom v roku 2001 si Kirsten zahrala hlavnú úlohu v dráme na základe skutočných udalostí The Cat’s Meow – Mačacie mňauknutie.

Zdrojový dokument nájdete tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..