Je to skoro rok, čo som písal príspevok o neobvyklom mieste. Šlo o ostrov plný mačiek Aošima, ktorý spadá pod Japonsko.

Ostrov plný mačiek? To musí byť krása. Samé mačičky, všade kam sa pozrieš a žiadny predátor. Tam sa im musí skvelo nažívať. Takpovediac mačací raj. Bohužiaľ, realita je trošku iná.

Áno, mačičky si sem priniesol človek. Mali mu pomôcť v boji so škodcami. Svoju úlohu si splnili, ale ľuďom sa to vymklo spod kontroly. Nekoordinovaným množením sa populácia mačiek stala neúnosnou a na ostrove bez prirodzených predátorov to začal byť pomerne veľký problém. Malá plocha, populácia výhradne starších obyvateľov, žiadne prirodzené zdroje potravy a stovky mačiek. To je slušný problém.   Našťastie majú Japonci veľkú úctu k životu a tak mačky nik netýra ani nezabíja. Konečne ale začali s ich kastráciou, aby populáciu stabilizovali. /To im ešte dlho potrvá./

Bohužiaľ sa tam vyskytol ale iný problém a to nedostatok potravy. Vôbec sa nečudujem. Veď ak na jedného človeka pripadá až 600mačiek, tak si viem predstaviť tie náklady. Mačky tam museli fungovať ako požierači všetkého – dokonca i nemäsitej stravy.

Ostrov je počas sezóny navštevovaný turistami, ktorí mačičky kŕmia, ale mimo sezóny sú odkázané na miestnych obyvateľov. Prirodzené zdroje potravy už vyčerpali. /Tam asi vtáčika lietať neuvidíte 🙂 /. Jeden z miestnych obyvateľov sa preto rozhodol požiadať prostredníctvom sociálnych sietí o pomoc. Odozva, ktorá prišla, bola ako zázrak a nad očakávania veľká. Krmivo začalo doslova tiecť zo všetkých kanálov. Prichádza ho toľko, že ho niet kde skladovať. Úspech akcie posilnil blížiaci sa Deň mačiek, 22.02. Pán ho zrejme vybral zámerne, aby v ľuďoch prebudil záujem. Akcia sa zdarila a ostrov sa pomocou sponzorstva a kastračného programu pomaly dostáva z mačacej krízy.

 

 

Podobné príspevky:

Japonský ostrov plný mačiek

Súd definitívne odobral zvieratá z mačacieho raja známeho ako Caboodle ranč

Caboodle ranč – mačací raj i peklo zároveň?

Reality show o chorobnom zberateľstve ukazuje šokujúce týranie mačiek

Zdravotná sestra ošetruje a živí 175 mačičiek vo svojom byte

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..