Katherine Heigl je americká herečka, našincom známa najmä zo seriálu z lekárskeho prostredia Klinika Grace. Katherine sa okrem herectva venuje aj blogovaniu pre iVillage’s CelebVillage. Práve v jednom zo svojich posledných príspevkov načrtla tému záchrany zvierat pred smrťou v útulkoch. Katherine je už dlho aktivistkou za práva zvierat. Už v minulosti spolupracovala na rôznych projektoch so združením Best Friends Animal Society (Najlepší priatelia zvierat).

Pracovala napríklad na programe Pup my ride, ktorého úlohou bolo premiestniť malých psíkov odsúdených na utratenie do iných útulkov a zariadení v USA, kde mohli dožiť, či čakať na adopciu. Vďaka jej pomoci získalo združenie na túto akciu grant a tak mohol program pokračovať celý rok.

Spolu so svojou matkou, Nancy, zriadili Heigl’s Hounds of Hope (Heiglových psia nádej) ktorá spolupracuje s bratovou dobročinnou organizáciou Jason Debus Heigl Foundation. Nadácia vznikla na uctenie si pamiatky zosnulého brata herečky Jasona, ktorý tragicky zahynul pri autonehode v roku 1986 ako 15-ročný.
Základnou úlohou je zachraňovať väčších psíkov s behaviorálnymi problémami a pomôcť im v procese socializácie a tréningu a následne ich poskytnúť k adopcii.

Vo svojom blogu Katherine polemizuje nad krutosťou a nezáujmom ľudí. Upozorňuje aj na to, že na svete je stále veľa ľudí, ktorí chcú pomáhať , ale majú málo informácií.
Zároveň však napísala zaujímajú štatistiku:
„Skvelou správou je, že sú na svete milióny ľudí ako ja. Viac ako 50 biliónov dolárov sa počas minulého roka v USA utratilo na zvieratká a to počas obdobia recesie. Je mnoho ľudí na svete, ktorí majú silné puto ku svojím zvieratám ako aj ja a k tým hovorím!.“

Neskôr dodala pár základných návrhov,ktoré môže každý z nás urobiť a prispieť tak ku zmene!

„– Môžeme učiť naše rodiny, priateľov a susedov, aby uprednostňovali adopcie pred kúpou zvieraťa.
– Môžeme spropagovať kastráciu a sterilizáciu zvierat a vzdelávacie programy v našom okolí či meste, obci.
– Môžeme prispieť naším časom, peniazmi či materiálom miestnym útulkom.
– A najdôležitejšie je, že keď sa budete hrať so svojím najlepším kamarátom na gauči, váľať sa s ním na podlahe či pohovke, myslite na to, že najlepšie oceníte ten dar, že ho máte v živote, ak pomôžete iným jeho druhu.
Všetko sa počíta, žiadna dobrota nie je malá. Každý zachránený život sa počíta, zabránenie zbytočnej smrti tiež.“


Los Angeles, CA, USA 04.05 2010 – Last Chance For Animals (LCA – Posledná šanca zvierat) a The Jason Debus Heigl Foundation, vedená Nancy a Katherine Heiglovými, sa spojili aby bojovali proti násiliu na zvieratách. Heigl Foundation bude pracovať s LCA ponúkaním odmeny v prípadoch týrania zvierat, ktoré LCA vyšetruje.

Zdrojový dokument nájdete tu a tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..