Na jednej webovej stránke, ktorá pomáha adopciám mačiek bez domova, kocky-online.cz, som našiel v nedeľu zaujímavý článok. Áno , je to ďalší z desiatok, ktorý sa snaží propagovať organizáciu na pomoc mačičkám, a má vo svojej starostlivosti desiatky mačičiek bez domova. Nie že by na tom v rebríčku hodnôt záležalo, ale je tu  predsa len jeden rozdiel.  Toto zariadenia sa stará primárne o mačičky staršie a choré, ktoré nepatria do skupiny adopčne vyhľadávaných. Práve naopak. Svoj životy obvykle končia samé.

Aby sa to nemuselo stávať, je tu Depozitum Pozor kočka!

Ich výzva k adopcii mačičiek, ktoré nie sú ani mladé, ani zdravé sa mi natoľko páčilo, že som sa rozhodol ju uverejniť aj tu na blogu.

Kočky, které nikdo nechce

Kočky, které nikdo nechce, kočky staré, kočky s hendikepem, kočky s chronickým problémem, kočky plaché…

Ivana Klímová (23.11.2016)

 

Máme jich u nás v Pozor kočce! také pár. Každý rok u nás nějaká ta nešťastná kočičí duše zůstává. A vím, že v ostatních útulcích a spolcích jsou také.

A my se ptáme PROČ? Proč si nikdo nevezme Čaka, Bubí, Farina, Sašánka, Bellušku, Syčilku, Slapíčka nebo Hectora? Jsou opravdu tak jiní než ty ostatní, zdravé a mladé kočky? Je s nimi větší práce? Jsou s nimi větší starosti? Možná ano.

Pokračovanie tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..