Matka príroda je mocná čarodejnica, občas sa so živými tvormi zahrá tak, že vzniknú veľmi neobvyklé kreácie. Mnohé majú ale potenciál a schopnosť prežiť. Medzi takého úkazy určite patrí aj 12 ročný kocúrik Frank a Louie. Prečo dve mená, keď je to jeden kocúr? Nuž kocúrik sa narodil s dvomi tvárami. Nosy a ústa má každá tvár samostatne a spojenú sú spoločným okom.

Porucha, ktorá to spôsobila, sa volá diplikácia (čiastočné alebo úplné zdvojenie) hlavy a u mačiek domácich je pomerne vzácna. Zaujímavosťou však je, že len mizivé percento takto postihnutých mačičiek sa dožije dospelosti. Frank a Louie je tak veľkou svetovou raritou a to im zabezpečilo aj zápis do Guinessovej knihy rekordov ako najdlhšie žijúca mačka s dvomi tvárami. Zápis sa objaví v reedícii Guinessovej knihy , ktorá vyjde budúci rok.
Kocúr s dvomi tvárami
Majiteľka si vzala ako jednodňové mačiatko priamo z ambulacie veterinárnej kliniky v americkom Massachusetts, kde pracovala. Pôvodní majitelia ho prišli dať uspať. Jej sa drobček natoľko zapáčil, že sa rozhodla dať mu šancu. Obvykle sa však takto postihnuté mačiatka dožívajú len niekoľko dní, takže jeho vek je skutočným zázrakom. Frank a Louie majú iba jeden mozog, papajú pravými ústami, ňuchajú ľavým nosom a prostredné spoločné oko majú slepé. Inak je to vraj veľmi milá, spokojná micka, ktorá sa teší zo života.
2 tváre, 1 mačka
Ako sa zdá, niekedy je dobré dať aj takto postihnutým zvieratkám šancu na plnohodnotný a spokojný život, za ktorú sa nám odvďačia láskou!

Zdrojový článok nájdete tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..