Práve som po včerajšom šoku prišiel od veterinára, kde mi boli prezentované hrôzostrašné výsledky. Úplne som sa zložil. Keď som tam dnes volal a počul tie zlé správy, musel som hovor skončiť, lebo sa to nedalo vydržať. Preto som po práci odbehol na osobnú návštevu. Tam som dostal prvé krvné výsledky.

Kollbyho diagnóza zatiaľ znie chronické zlyhávanie obličiek. Včera mu bola odobraná krv na hematológiu, biochémiu a zistí sa aj celkový tyroxín. Dnes boli prvé zlé správy už k dispozícii. Kollbyho obličky zlýhavajú, respektíve už zlyhali, ako povedal veterinár. Jeho kreatinín je 960, pričom normal je cca 110 a urea je 50,2..

Čaká sa ešte na ďalšie výsledky – súvisiace s poruchou štítnej žľazy a mali by sme prísť na odber moču.
Ochorenie je to nevyliečiteľné, dá sa len zlepšovať kvalita života – uľahčiť prácu obličkám a to diétnou stravou(nízkoproteínovou).
Pokiaľ bude prijímať potravu, nebude zvracať a odmietať ako jedlo tak i vodu, budeme bojovať. Progres a zmeny však vraj môžu prísť rýchlo a nečakane.

Na klinike majú ešte jednu mačičku s tak vysokými „číslami“, ktorá zatiaľ bojuje už 3 mesiace, no máva lepšie a horšie obdobia.

Súčasný stav

Kollby má teda 4,1kg, je apatický, bez nálady, iba leží, pospáva. Zatiaľ však potravu prijíma, dnes dokonca mraučal aký bol hladný a zblizol hneď celú kapsičku renálnej diéty a trošku diétnych granúl. Rovnako stále pije.
Neurologické príznaky, ktoré by súviseli so zvyšovaním sa podielu močoviny v organizme, ktorú obličky nie sú schopné odvádzať močom sa zatiaľ inak ako apatiou neprejavili.
Každý deň ma ráno príde zobudiť, tesne po budíku a večer ma čaká pri dverách. Rovnako niekoľkokrát za deň mi skočí do lona a nechá sa maznať a vrní.
Toaletu zatiaľ používa a k zvracaniu myslím nedošlo. Genitálie má ale špinavé a mokré od moču a nečistí sa. Srsť má stále hebkú a peknú.
Z papuľky mu zatiaľ nesmrdí, ale jeho telíčko nemá rovnakú vôňu ako obvykle, cítim rozdiel.

Nastavená terapia

Sú to zatiaľ len dva dni a ešte nie sú kompletné výsledky, ale dostal diétu pre renálne zlyhanie – granulky a kapsičky Hill´s a RC. Okrem toho na žáludok – proti vzniku vredov, dostal Famosan 10mg / tbl a podávať mať 1/4 raz denne.

Kde sa stala chyba?

Mojou chybou bolo, že som jeho síce postupné a pomalé chudnutie vôbec neriešil, lebo som nezaznamenal iné neobvyklé správanie. Jeho hodnoty mohli byť nižšie a včasnou liečbou sa nemusel dostať do tohto hrozného stavu. A to som sa ešte chválil, že ako je úžasné, že konečne chudne a jeho tuková kapsa sa zmenšuje. 🙁

Kollby sa opaľuje na okne

Ak máte niekto skúsenosti s týmto ochorením, budem rád ak sa o ne podelíte, poprípade ak viete odporučiť i alternatívne spôsoby liečby.
ĎAKUJEM, sme otvorení všetkému, čo mu pomôže skvalitniť a zlepšiť jeho súčasný stav.

14 Comments

 1. Skúšal ste kontaktovať pani z Brnenského Maxa, sledovali sme osudy Sigiho,Šedivki,Lajoša a dalších ktorý mali práve zlyhanie obličiek.
  Určite má spústu skúseností ako predlžiť a skvalitniť život takto postihnutej mačky a také ktoré určite nedá ani lekár.

  Martin
 2. Ahoj, je mi hrozne luto, ze Kollbickovi zistili tuto hroznu diagnozu. Na povzbudenie ti ale poviem o nasom psikovi, ktory uz 6 rokov zije s nefunkcnym pankreasom. Ako rocna slecna zacala odrazu priserne hnackovat, chudnut a zjedla vsetko, co jej prislo do cesty,aj surovu cibulu na jeden hlt. Veterinar to asi 2-3 tyzdne riesil odcervovanim, antibiotikami, az skoro po mesiaci nas odporucil na kliniku, kde jej pan doktor okamzite stanovil diagnozu- zlyhavanie pankreasu. Boli sme hrozne zroneni, pretoze lieky, ktore jej predpisal a dietne granuly boli pre nas velmi drahe, skutocne sme si to nemohli dovolit celozivotne platit. Tak sme sa uz s Bibukou v duchu lucili a dokonca aj otec mal slzy v ociach. No nakoniec som na internete vypatrala doma varenu stravu, jedava uz 6 rokov varenu ryzu s maskom (co sa cenovo a kvalitativne neda porovnat s granulami) a v lekarni sa nam podarilo zjednat znacne znizenie ceny liekov, kedze mozu objednat velke balenie. Bibuska je krasna, zdrava, hyperaktivna, vesela, plna energie, ma krasnu lesklu srst. Je len troska mensia ako ine psiky jej plemena, ale preto je krasna a vynimocna.
  Dufam, ze som ta aspon trochu inspirovala a dala ti nadej 🙂
  Drzime Kollbickovi vsetky prsty a 8 macacich i psich labiek! 😀

  Veve
 3. Ahoj. Dnes som musela nechať nášho Macka (kocurik) na infuziach. Kreatinin ma 700 a ja som od strachu uplne mimo. Má už sice 13 rokov, ale je to náš malý veľký poklad a ide mi puknut srdce od zialu.
  Prosím ako sa dari Kollbyckovi, pomohla liecba? Co mu davas papat ? Dufam, že je všetko v poriadku.

  Cat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..